Ostatnia misja USS Indianapolis – polski zwiastun filmu z Nicolasem Cagem i Weroniką Rosati

Weronice Rosati nie da się odmówić wielkiej determinacji z jaką walczy o kolejne role w Hollywood. Od 29 listopada w Polsce oglądać można kolejny amerykański film z jej udziałem zatytułowany Ostatnia misja USS Indianapolis. Aktorka wciela się w nim w żonę głównego bohatera odgrywanego przez słynnego Nicolasa Cage’a. Produkcja tak samo jak w Stanach Zjednoczonych wydana zostaje bezpośrednio na VOD (u nas w serwisie Cineman), natomiast 1 grudnia pojawi się na płytach DVD. Oto polski zwiastun produkcji, która określić można połączeniem dramatu wojennego ze Szczękami:

https://www.youtube.com/watch?v=VNWdqImGVFA

Oceny widzów i krytyków w zagranicznych serwisach filmowych nie wystawiają filmowi najlepszej laurki, a jeden z amerykańskich recenzentów napisał, że monolog Roberta Shawa o USS Indianapolis w filmie Szczęki robi większe wrażenie niż cały film pochodzącego z Meksyku reżysera, ale w ramach obrony należy zwrócić uwagę, że jest to na pewno interesujący projekt ze względu na polski udział w produkcji wspomnianej powyżej aktorki oraz autora zdjęć Andrzeja Sekuły oraz fakt, iż film w przeciwieństwie do większości amerykańskiego kina wojennego opowiada o klęsce i katastrofie amerykańskiej marynarki wojennej, a nie o udanej misji.

Zobacz również: Goście, goście 3: Rewolucja – recenzja DVD kontynuacji kultowej komedii

W filmie występują również Tom Sizemore, Matt Lanter i Thomas Jane. Za reżyserię odpowiada Mario Van Peebles ,który kręcił na podstawie scenariusza autorstwa Cama Cannona i Richarda Riondy Del Castro.

Oficjalny opis:

Morze Filipińskie. Krążownik USS Indianapolis powraca do bazy po zakończeniu tajnej misji – dostarczeniu ładunku broni atomowej, którego użycie ma zakończyć II wojnę światową. Niespodziewanie jednostka zostaje zaatakowana i storpedowana przez japońską łódź podwodną. Wrak tonie, a pozostali przy życiu marynarze będą musieli zmagać się z pragnieniem, głodem i zmęczeniem. Ale najgorsze będą nieustające ataki żerujących w pobliżu rekinów. Szanse, że ktoś doczeka nadejścia pomocy, maleją z każdą chwilą.

ostatnia misja uss indianapolis plakat filmu polski

Źródło: cineman / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?