Tancerka – polski zwiastun filmu o słynnej pionierce tańca współczesnego

W sieci zadebiutował zwiastun filmu biograficznego o Marie-Louise Fuller, pt. Tancerka. Produkcja zawita na ekrany polskich kin 23 grudnia. Trailer znajdziecie poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=68JJa7aeaoA

Zobacz również: Jackie – nowy zwiastun. Natalie Portman jako żona prezydenta Kennedy’ego

Opis filmu (kino): Kiedy Marie-Louise Fuller przyszła na świat na amerykańskiej prowincji, absolutnie nic nie wskazywało na to, że ta dziewczynka w przyszłości zostanie gwiazdą Opery Paryskiej i europejskich kabaretów czasu Belle Epoque. Ukryta za metrami jedwabiu, z ramionami przedłużonymi o długie drewniane drążki, Loïe co wieczór elektryzowała publiczność tańcem, który nazwano serpentynowym. Fuller szybko stała się ikoną epoki, symbolem pokolenia. Jej zawoalowane ruchy sceniczne, okraszone grą świateł, miały przemożny wpływ na sztuki plastyczne i nie tylko. Do stóp tancerki padali bracia Lumière, Toulouse-Lautrec, Auguste Rodin. Wysiłek fizyczny grożący niejedną kontuzją, permanentny blask świateł szkodliwych dla oczu – nic nie było w stanie powstrzymać tancerki w bezustannym dążeniu do perfekcji. Dopiero spotkanie z młodziutką, niezwykle uzdolnioną Isadorą Duncan doprowadziło do upadku legendy… 

Obsada: Soko, Lily-Rose Melody Depp, Melanie Thierry, Gaspard Ulliel, Francois Damiens, James Flynn.

Reżyserem filmu jest Stephenia Di Gusto, która we współpracy z Sarah Thibau sporządziła również scenariusz.

tancerka plakat

Źródło: YouTube.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?