• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Muminki zmierzają na duży ekran. Obecnie trwają prace nad polsko-fińską koprodukcją pt. Gwiazdka Muminków. W produkcji zostaną wykorzystane materiały z całej serii jak i filmów lalkowych z lat 80., stworzonych przez Film Polski i Jupiter Film. Postprodukcja jak i cyfrowa rekonstrukcja obrazu będzie wykonywana w Polsce. Reżyserami filmu zostali Jakub Wroński i Ira Carpean, którzy tak wypowiadają się o tej wyjątkowej produkcji:

Wierzymy, że Gwiazdka Muminków będzie ciepłym i ważnym filmem. Zachęci widzów do refleksji na temat rodziny, związków oraz uczuć, które towarzyszyły każdemu z nas podczas naszych pierwszych Świąt. Głębokie zrozumienie świata Muminków stworzonego przez Tove Jansson jest kluczowe dla naszych wyborów, które podejmujemy w trakcie produkcji.

Dzisiaj producenci filmu zaprezentowali teledysk z piosenką wykonaną w 23 językach zatytułowaną Bring the snow, w polskiej wersji nosi ona nazwę Nie bój się i śpiewa ją Natalia Kukulska. Słowa napisała fińska piosenkarka Paula Vesala. Teledysk jest jednocześnie pierwszą zapowiedzią filmu Gwiazdka Muminków, która zawita na ekrany kin pod koniec przyszłego roku. Materiał wideo znajdziecie poniżej.

Zobacz również: Auta 3 - nowy międzynarodowy plakat filmu bez wypadku Zygzaka McQueena

Gwiazdka Muminków przeniesie nas do niezwykłej i niezapomnianej Krainy Muminków. Opowie o Muminku, który zdecydował się, że w zimie nie zapadnie w długi sen, jak to mają w zwyczaju Muminki. Nasz bohater chce zobaczyć jak wygląda świat, gdy jego cała rodzina śpi. Tym samym, po raz pierwszy, zobaczy śnieg i będzie czekał na wyjątkowego gościa o imieniu Gwiazdka. Taka fabuła została nam już zaprezentowana w jednym z odcinków animowanego serialu telewizyjnego z lat 90-tych pt. Muminki, którą część z nas może doskonale pamiętać z programu dla dzieci emitowanego na TVP1 pt. Wieczorynka.

Scenariusz do filmu sporządzili Małgorzata Więckowicz-Żyła, Piotr Szczepanowicz i Ira Carpelan na podstawie książki autorstwa Tove Jansson. Muzykę do filmu skomponuje Łukasz Targosz. 

Muminki są bohaterami cyklu dziewięciu książek i ponad dwudziestu komiksów fińskiej pisarki Tove Jansson. Na ich motywach powstało kilka serialii telewizyjnych oraz cztery filmy. Wszystkie opowiadają o przedziwnych przygodach istot podobnych do hipopotamów oraz ich przyjaciołach, którzy zamieszkują dolinę położoną w Finalnadii, nazywaną przez wszystkich Doliną Muminków.

Źródło: pisf.pl / Ilustracja wprowadzenia: tvp

 

Wiesz, co z tym zrobić


Aleksandra Czekaj

Aleksandra Czekaj

Redaktor

O mnie:

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Z wykształcenia dziennikarz i amerykanista.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.