Janusz Kamiński wyreżyseruje „The Postcard Killings”

Janusz Kamiński to polski operator filmowy, który jest stałym współpracownikiem Stevena Spielberga. Dwa Oscary i pięć z sześciu nominacji Oscarowych Kamińskiego, to właśnie efekty jego pracy z najsłynniejszym reżyserem Hollywood. Kamiński zaczyna co raz śmielej pracować również na własny rachunek, gdyż jak podaje Variety Polak wybrany został na stanowisko reżysera thrillera „The Postcard Killings”. Do tej pory efekty jego reżyserii można oglądać w dwóch filmach: horrorze „Stracone dusze” z Winoną Ryder oraz polskim dramacie świątecznym „Hania”. Ma również na koncie pracę przy serialach „The Event – Zdarzenie” i „The Divide”.

Wcześniej na stanowisko reżysera „The Postcard Killings” przymierzano Paula Greengrassa („Jason Bourne”) oraz Gavina O’Connora („Jane Got a Gun”). Gwiazdami produkcji mają być Bruce Willis, Naomi Watts, Douglas Booth. Film będzie adaptacją bestsellerowej szwedzkiej powieści „The Postcard Killers” autorstwa Lizy Marklund i Jamesa Pattersona. Film będzie opowiadać o śledztwie prowadzonym przez detektywa Jacoba Kanona oraz szwedzką krytyczkę sztuki Dessie Larsson, które dotyczy tajemniczej serii morderstw mających miejsce w Europie. Morderca wysyła przypadkowym dziennikarzom pocztówki, które zwiastują kolejną zbrodnię, a pani Larsson otrzymuje jedną z nich.

Zdjęcia do filmu odbędą się w krajach europejskich: Niemczech, Szwecji oraz Norwegii.

Źródło. variety.com/ fff-bayern.de / ilustracje: kadr z wręczenia Oscara Januszowi Kamińskiemu (youtube.com)

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?