Gwiezdne Wojny: Epizod IX – zdjęcia do filmu ruszą już wiosną 2017 roku!

Jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom, zdjęcia do 9. epizodu Gwiezdnych Wojen wystartują już w kwietniu 2017 roku! Większość z nich odbędzie się w Pinewood Studios w Londynie, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Przebudzenia Mocy, Łotra 1 oraz Epizodu VIII. Jeśli plotki okażą się prawdą, oznaczać to będzie rozpoczęcie zdjęć do filmu ponad 2 lata przed planowaną datą jego premiery, która ogłoszona została na 23 maja 2019 roku. Daje to więc twórcom dużo czasu na jego doszlifowanie. Istnieje także prawdopodobieństwo, że premiera kinowa zostanie przesunięta na grudzień 2019, jeśli wytwórnia będzie chciała nadal podążać nowym schematem: Przebudzenie Mocy (18.12.2015), Łotr 1 (16.12.2016) oraz Epizod VIII (15.12.2017). W tym przypadku czasu na produkcję będzie jeszcze więcej, a my kolejny rok z rzędu otrzymamy szybszy prezent na Święta! Pamiętajmy jednak, że wszystkie poprzednie części Gwiezdnych Wojen debiutowały w maju i to samo ma spotkać kolejny ich spin-off dotyczący młodego Hana Solo (25.05.2018). Niczego nie możemy być zatem pewni przed oficjalną informacją!

gallery 1457372075 screen shot 2016 03 07 at 173510

Wiemy na pewno, że w filmie pojawi się ponownie Mark Hamill w roku Luke’a Skywalkera, co aktor potwierdził już w sierpniu. Do tej pory nie zostały nam przekazane żadne szczegóły dotyczące fabuły, jednak reżyser widowiska Colin Trevorrow uspokaja nas stwierdzeniem, że na pewno zakończenie nowej trylogii dostarczy nam wielu satysfakcjonujących odpowiedzi, między innymi o pochodzeniu Rey (Daisy Ridley).

trevorrow

Zobacz również: Łotr 1. Gwiezdne Wojny – międzynarodowy zwiastun, spot oraz fragmentu filmu!

Reżyser zapowiada również ambitne plany nakręcenia kilku ze scen do filmu w prawdziwej przestrzeni kosmicznej za pomocą kamer IMAX! Całość zdjęć zostanie nakręcona na taśmie 65 mm dostosowanej do kin IMAX oraz pozwalającej osiągnąć lepsze efekty wizualne niż np. taśma 35 mm, na której kręcone było zarówno Przebudzenie Mocy, jak i Epizod VIII. Będzie to pierwszy film nakręcony w ten sposób w całości, co zapowiada prawdziwie mistrzowskie widowisko od strony graficznej – nic tylko czekać!

Źródło: movieweb.com/ Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Fanka filmów i książek fantasy. Kolekcjonuje figurki smoków i repliki broni białej. W wolnym czasie tworzy biżuterię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?