Czy Łowca androidów 2049 ujawni prawdziwą tożsamość Ricka Deckarda?

Dennis Villeneuve ostatnimi czasy nie może narzekać na brak zainteresowania swoją osobą – jego ostatnie trzy filmy (Labirynt, Sicario oraz Nowy początek) spotkały się z niezwykle gorącym przyjęciem ze strony krytyki, a i w box officie poradziły sobie przyzwoicie. Nowy początek rozpatrywany jest nawet w ramach przyszłorocznej gali oscarowej, zatem nic dziwnego, że reżyserowi powoli zostaje przypisywana łatka speca od kina sci-fi. Miejmy nadzieję, iż nie są to jedynie czcze przesłanki, gdyż następnym projektem Villeneuve będzie sequel legendarnego Łowcy androidów. Wraz z tym przedsięwzięciem wszyscy fani (oraz kultyści) oczekują zapewne odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytanie, dotyczące pierwszej części: czy Rick Deckard (Harrison Ford) był replikantem? Na przestrzeni lat powstało mnóstwo teorii na ten temat, lecz nigdy oficjalnie nie ustosunkowano się do niniejszych domysłów. Niestety, podobną strategię obierze prawdopodobnie również Villeneuve.

bladerunner1

Zobacz również: Recenzja filmu Politechnika (2009) w reżyserii Denisa Villeneuve

Portal The Playlist odkrył bowiem wywiad reżysera udzielony francuskiemu magazynowi Allocine, w którym opowiadał on o możliwym ujawnieniu prawdziwej tożsamości Deckarda. Villeneuve nie był jednak do niniejszego pomysłu optymistycznie nastawiony i stwierdził, że Łowca androidów 2049 nie koniecznie odpowie na wszystkie nasze wątpliwości. Musimy zatem dalej posiłkować się wypowiedziami Harrisona Forda, który wielokrotnie podawał w przeszłości do wiadomości, iż Deckard był człowiekiem. Biorąc pod uwagę jego obecny wiek, taki obrót spraw nabrałby sensu w sequelu, lecz jeśli Arnold Schwarzenegger był w stanie powrócić w Terminatorze: Genisys to wszystko jest możliwe! Oczywiście mamy nadzieję, że Łowca androidów 2049 okaże się lepszym dziełem od zeszłorocznego „hitu”, ale mając na względzie warsztat Villeneuve, żywimy przekonanie, iż wszystko znajduje się pod dobrą opieką.

Akcja sequela rozgrywa się kilka dekad po wydarzeniach z pierwowzoru wydanego w 1982. W filmie ponownie zobaczymy Harrisona Forda, który po raz drugi wcieli się w kultowego już bohatera – Ricka Deckarda. Fabuła sequela stworzona przez Hamptona Fanchera i Michaela Greena będzie kontynuować historię zapoczątkowaną przez pierwszego ze wspomnianych scenarzystów oraz Davida Webba Peoplesa, a także opartą na powieści spod pióra Philipa K. Dicka – Czy androidy śnią o elektrycznych owcach.

Obecnie w obsadzie, oprócz wspomnianego Harrisona Forda, znajdują się również: Ryan Gosling, Jared Leto, Robin Wright, Ana de Armas, Hiam Abbass, David Dastmalchian, Sylvia Hoeks, Carla Juri, Dave Bautista i Barkhad Abdi. Reżyserem kontynuacji jest utalentowany Denis Villeneuve (SicarioLabirynt). Premiera kontynuacji leciwego przeboju zaplanowana jest na 6 października 2017 roku.

Źródło: movieweb.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?