Advertisement

Zombie Express zawita do Polski. Prezentujemy zwiastun i datę premiery

Zombie Express (Train to Busan) mix horroru, filmu akcji i dramatu to największy hit 2016 roku w koreańskim kinie. Film obejrzało tam 11,5 milionów widzów, a do tej pory zarobił na całym świecie prawie 100 milionów dolarów. W walce o prawa do anglojęzycznego remaku starli się poważni gracze, lecz ostatecznie wygrał francuski Gaumont. Zombie Express trafił do dystrybucji kinowej w ponad 150 państwach, a 20 stycznia 2017 roku trafi też do polskich sal kinowych (oby w większej ilości niż Lament). Oto polski zwiastun Zombie Expresu:

https://www.youtube.com/watch?v=CifSj2Tpbg4

Opis dystrybutora: Seok Woo jest przepracowanym menedżerem w dużej seulskiej korporacji. Odeszła od niego żona, a z córeczką ma chłodne relacje. W dniu urodzin dziewczynki Woo wybiera się z nią do mieszkającej w Pusan matki. Wsiadają do szybkiego pociągu KTX i ruszają w drogę. Tymczasem w kraju wybucha epidemia zombie. Koreę Południową ogarnia chaos, a kolejne ofiary dołączają do hord żywych trupów. Zarażeni trafiają także do pociągu. Podróż momentalnie staje się koszmarem i dramatyczną walką o przetrwanie.

zombie express train to busan ostatni pociag kadr z filmu

Zobacz również: Dlaczego warto oglądać kino koreańskie?

Film reżyseruje Sang-Ho Yeon. W Zombie Express wystąpili m.in. Gong Yoo, Soo-an Kim, Dong-Seok Ma, So-hee Ahn oraz Yu-mi Jung. Horror swoją światową premierę miał 13 maja na Festiwalu w Cannes. 

Źródło: mayfly.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?