Łotr 1. Gwiezdne wojny – świetne otwarcie filmu w polskich kinach

Choć tak jak można było się spodziewać, Łotr 1 nie był w rodzimych kinach tak popularną produkcją jak ubiegłoroczne Przebudzenie Mocy i tak osiągnął znakomity wynik weekendu otwarcia. Poszło bowiem na niego aż 506 tys. ludzi. Jest to zdecydowanie najlepszy wynik w tym roku, jeśli chodzi o kino zagraniczne. O prawie dwieście tysięcy przebił poprzedni najlepszy wynik, otwarcie animacji Sekretne życie zwierzaków domowych.

Zobacz również: Ciemniejsza strona Greya – poznaj utwór promujący film w wykonaniu Taylor Swift i Zayna!

Tylko dwa filmy w tym roku zdołały przyciągnąć więcej widzów podczas jednego weekendu. Stało się tak podczas premiery Pitbulla. Niebezpiecznych kobiet, któy przyciągnął przeszło 768 tys. widzów, oraz w Walentynki, kiedy to 524 tys. Polaków poszło na Planetę Singli. Święto zakochanych pomogło komedii romantycznej, bowiem frekwencja na niej wzrosła ponad dwukrotnie. Łotr 1 musiał uznać również wyższość ubiegłorocznej częśći Gwiezdnych wojenPrzebudzenia Mocy, które przyciągnęło do kin 789 tys. widzów.

Gwiazdą produkcji jest Felicity Jones (Teoria wszystkiego). Na ekranie towarzyszyć jej będą: Diego Luna (Zabić, jak to łatwo powiedzieć), Ben Mendelsohn (Bloodline), Donnie Yen (Ip ManBlade II), Jiang Wen (Niech zatańczą kule), Forest Whitaker (Ostatni król Szkocji), Mads Mikkelsen (HannibalCasino Royale), Alan Tudyk (Firefly) i Riz Ahmed (Wolny strzelec).

rogue-one-poster

Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie opowie wydarzenia mające miejsce przed filmem Gwiezdne wojny: Część IV – Nowa nadzieja. Fabuła obrazu skoncentruje się na przedstawieniu działań pewnej grupy rebeliantów, którzy podejmą się śmiałej, a zarazem niebezpiecznej misji polegającej na kradzieży planów imperialnej Gwiazdy Śmierci.

Reżyserem galaktycznego widowiska jest Gareth Edwards, który nakręci produkcję na podstawie scenariusza autorstwa Chrisa Weitza. Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie trafił na ekrany polskich kin 15 grudnia 2016 roku.

źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor prowadzący działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod l.kolakowski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?