Łotr 1. Gwiezdne Wojny – Gareth Edwards szykował alternatywne zakończenie filmu!

Jeśli znajdujecie się w tej „elitarnej” grupie osób, które jeszcze nie widziały Łotra 1., to nie muszę Wam chyba mówić, że niniejszy news zawiera ogromny ładunek SPOILERÓW?

Jeśli jednak seans jest już za Wami i nadal nie możecie oderwać swych myśli od przygód tytułowej eskadry Rebeliantów, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie. Tym razem prezentujemy wypowiedź reżysera filmu, Garetha Edwardsa, który ujawnił magazynowi Empire kilka szczegółów odnośnie zakończenia swego najnowszego hitu. Twórca przyznał, że początkowo planowano zupełnie inny finisz, a z perspektywy czasu można wnioskować, iż nie spodobałby się on fanom tak, jak ten ostatecznie zatwierdzony – w tej wersji główni bohaterowie uchodzą z życiem z katastrofy na Scarif:

To w końcu jest „piękna” tradycja Disneya, czyż nie? Każdy bohater umierający na końcu filmu .. Wczesna wersja scenariusza zakładała, że Rebelianci nie giną na Scarif. Doszliśmy jednak do wniosku, że nie możemy tego zrobić, i że oni [Disney] nie pozwoli nam na to. Zaczęliśmy więc zastanawiać się co począć z tym fantem. Gdy wszyscy już przeczytali scenariusz po kilka razy, nadeszło olśnienie – „Oni muszą zginąć, prawda?”. Baliśmy się, iż Kathleen Kennedy [prezes Lucasfilm] nie przyjmie tego pomysłu z otwartymi ramionami, lecz zarówno ona jak i wszyscy z Disneya powiedzieli „No tak, ma to sens”. Myślę jednak, że nie mieli zbyt dużego pola manewru, gdyż to nie Nowa Nadzieja – nie ma czego kontynuować. Z tego też powodu otrzymaliśmy wolną rękę, ale nadal czekam na kogoś, kto poprosi mnie o nakręcenie tych kilku ekstra scen …

cropped scarif

Zobacz również: Łotr 1. Gwiezdne Wojny – zobacz wszystkie sceny usunięte z filmu!

Cóż, trudno odmówić słowom Edwardsa racji. Abstrahując już od tego w jak „fantastyczny” i „niesamowity” sposób filmowcy musieliby rozwiązać kwestię ich ucieczki, to po prostu przeżycie załogi Łotra 1. odbiłoby się negatywnie na wydźwięku całego filmu. Cieszy nas zatem fakt, że doszli oni do logicznych wniosków i zaserwowali nam naprawdę solidną końcówkę. A jeśli chodzi o alternatywne zakończenie historii, to kto wie czy ktoś jednak nie przekona reżysera do zamieszczenia pierwotnego pomysłu na wydaniach Blu-ray i DVD …

Źródło: movieweb.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?