Okja – pierwsze zdjęcia i szczegóły nowego filmu Netflixa

Utalentowany reżyser z Korei Południowej, Bong Joon Ho, który nakręcił takie filmy jak Snowpiercer, The Host: Potwór czy Matka, pracuje właśnie nad nową produkcją, która nosi tytuł Okja i w połowie przyszłego roku zadebiutuje na Netflixie. Za pośrednictwem Enternainment Weekly zaprezentowano pierwsze zdjęcia z filmu oraz scenroys. Materiały znajdziecie poniżej.

Film opowie o dziewczynie z Korei Południowej o imieniu Mija (Ahn Seo-hyun), która zaprzyjaźnia się z Okją – nieśmiałym, introwertycznym i wyjątkowym stworzeniem. Próbując zapobiec uprowadzeniu swojego nowego przyjaciela przed potężną, międzynarodową firmę, Mija ucieka z Okją do Nowego Jorku. Po drodze spotykają dziewczynę o imieniu Red – czerwonowłosą aktywistkę (Lily Collins).

Tak reżyser opisuje swój nowy film:

Red jest częścią grupy broniącej prawa zwierząt. Wall Street jest sercem kapitalizmu. Historia jest o zwierzęciu, ale przede wszystkim jest to opowieść o kapitalizmie.

okja 1

okja 2

okja 3

Zobacz również: Ultimate Beastmaster – nadchodzą ekstremalne, międzynarodowe zawody od Stallone’a i platformy Netflix!

W filmie występują: Ahn Seo-hyun (Pokojówka), Devon Bostick (The 100), Lily Collins (Dary Aniła: Miasto kości), Tilda Swinton (Ave, Cezar!), Jake Gyllenhaal (Wolny strzelec), Paul Dano (Młodość), Byun Heebong (The Host: Potwór), Shirley Henderson (Anna Karenina), Daniel Henshall (Babadook), Yoon Je Moon (Matka), Choi Wooshik (Set me free), Steven Yeun (The Walking Dead).

Scenariusz do filmu napisał Bong we współpracy z Jonem Ronsonem (Frank).

Źródło: comicbook.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?