Głusza – premiera intrygującego dramatu z gwiazdą Westworld już 30 grudnia!

30 grudnia – dzień niezwykle newralgiczny. Z jednej strony dochodzimy do siebie po Świętach Bożego Narodzenia, a z drugiej już szykujemy się do hucznego powitania nowego roku. Okres, który powinien być dla nas wypoczynkiem od trudów dnia powszedniego jest w rzeczywistości walką na łokcie w supermarketach i galeriach handlowych … A co gdyby tak zostawić to wszystko i pójść do kina? Tylko na co? Ostatnie dni grudnia nie należą raczej przecież do wysokobudżetowych produkcji, ściągających tłumy widzów na kinowe kanapy. Jest to niezaprzeczalny fakt, ale może właśnie dlatego warto by było wybrać się na coś „mniejszego”?

 into the forest movie

Zobacz również: IT – nowe zdjęcie Billa Skarsgarda w roli klauna Pennywise

Movies Room ma dla Was zatem propozycję nie do odrzucenia! Głusza – kanadyjski dramat w reżyserii specjalistki od danego gatunku, Patricii Rozemy (Gdy zapada noc, Mansfield Park). W głównych rolach ujrzymy znaną doskonale z serialu Westworld Evan Rachel Wood, a także Ellen Page – odtwórczyni roli Ariadne z Incepcji. Film opowiada historię ojca z dwiema córkami, których sielankowe życie w domu oddalonym od cywilizacji zostaje przerwane przez całkowitą przerwę w dostawie prądu. Gdy po kilku dniach awaria nadal nie została naprawiona, rodzina udaje się do miasta, aby dowiedzieć się, co się stało. Ku ich zdziwieniu mieścina stoi praktycznie pusta – zero ludzi, zero żywności, zero paliwa. Podejmują zatem walkę o przetrwanie, a także próbują rozwikłać tajemnicę, stojącą za obserwowanymi wydarzeniami.

https://www.youtube.com/watch?v=HnpCAqDuOkI

Film został oparty na powieści Jeana Heglanda pt. Into the Forest. Patricia Rozema ponownie daje upust swojemu warsztatowi reżyserskiemu, racząc nas niezwykle spokojnym tempem prowadzenia akcji. Cisza, z jaką twórczyni przedstawia kolejne ujęcia wymarłego miasta, doskonale koresponduje z tytułem produkcji. Pozycja ta z pewnością ukoi nasze skołatane nerwy, nie uciekając się jednocześnie do efekciarstwa ani emocjonalnej pretensjonalności. Dodajcie do tego niesamowicie malowniczą scenerię zachodniej Kanady, a przekonacie się, że to nie zasobność portfeli filmowców decyduje o jakości dzieła!

Tak jak wspomnieliśmy, polska premiera Głuszy odbędzie się 30 grudnia. Jeśli jeszcze nie macie planów na przedsylwestrową regenerację, to film ten powinien znaleźć się w Waszym grafiku. Nie pozostaje zatem nic innego jak powiedzieć: do zobaczenia w kinie!

8529e95737234b0ffeb20de5b98ffa05

Źródło: mayfly.pl / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?