the old guard background Advertisement

Adam Driver dołącza do obsady nowego filmu Ridleya Scotta

Adam Driver (Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie) dołączył do bogatej w  gwiazdy, obsady nowego filmu Ridleya Scotta. W średniowiecznym widowisku pojawią się m.in. Jodie Comer, Ben Affleck czy Matt Damon.

Driver zagra jednego z rycerzy, którego pierwotnie miał grac niedawny odtwórca Batmana. Affleck zdecydował się jednak na rolę drugoplanową, ze względu na napięty grafik.

Driver

Fot. The Telegraph

Produkcja będzie oparta na książce Erica Jagera The Last Duel: A True Story of Crime, Scandal and Trial by Combat in Medieval France. To historia rycerza Jeana de Carrouges, który powraca z wojny w Szkocji, by odkryć, że jego żona, Marguerite, oskarża jego przyjaciela, Jacquesa LeGrisa, o gwałt. Bohater udaje się na audiencję do króla Karola VI. Jego doradcy chcą  rozstrzygnąć  spór poprzez pojedynek na śmierć i życie. Stawka jest bardzo wysoka – w przypadku przegranej Jeana, uniewinniony Jacques będzie miał również prawo do zabicia kobiety.

Zobacz również: Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie – długość filmu oficjalnie potwierdzona

Autorami scenariusza są doświadczeni Affleck i Damon oraz Nicole Holofcener. Całość powstaje dla Disneya-Foxa, ale studio z Myszką Miki w tle waha się jeszcze czy dać zielone światło na realizację projektu. Jeśli to się stanie, to ekipa na plan wejdzie w połowie przyszłego roku.

Źródło: Variety/ Ilustracja wprowadzenia: Variety

Stały współpracownik

Fan kina komiksowego, popkultury ogólnie oraz Realu Madryt.
Nie pogardzę dobrą książką, zwłaszcza jeśli chodzi o literaturę kryminalistyczną.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?