the old guard background Advertisement

Akira – zielone światło na aktorską adaptację mangi od Taiki Waititiego!

Odyseja związana z przeniesieniem Akiry na hollywoodzkie salony trwa już bez mała 11 lat. Tym razem jednak możemy być naprawdę bliscy pewności, że wszystko się powiedzie.

Z pomocą przyszedł… stan Kalifornia, który przyznał 18,5 miliona dolarów ulgi podatkowej dla projektu. Za produkcję odpowiadać będzie Appian Films należące do Leonardo DiCaprio, reżyserem zaś zgodnie z zapowiedziami został Taika Waititi. Zdjęcia mają kosztować w okolicach 92,5 miliona dolarów.

Akira

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Hellboy – towarzysze tytułowego bohatera przedstawieni w nowym klipie

Akira to manga oraz animowany film wydany w 1988 roku. Akcja dzieje się w Neo roku 2019 – metropolii powstałej na zgliszczach Tokio. Miasto jest polem nieustanych walk. Z jednej strony młodociane gangi motocyklowe walczą o dominację na ulicach, a z drugiej trwają niepokoje społeczne będące wynikiem sprytnej manipulacji członków nowej religii. W całym tym zgiełku znajduje się Tetsuo – młody chłopak zasilający szeregi gangu Kaneidy.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?