Aladyn – przepiękny, IMAXowy plakat filmu!

Wytwórnia Disney opublikowała przepiękny IMAXowy plakat promujący jej nowe widowisko pt. Aladyn. Grafikę możecie podziwiać poniżej.

Dwukrotnie nominowany do Oscara Will Smith wciela się w rolę kultowego dżina w nowej wersji popularnego na świecie Aladyna. Na ekranie w roli tytułowego bohatera towarzyszyć mu będzie Mena Massoud. Jak dobrze wiecie, Aladyn to nieszczęsny ulicznik o złotym sercu, który bez opamiętania zakochuje się w cudownej córce sułtana, Dżasminie. W roli wschodniej piękności występuje Naomi Scott. Niestety na drodze do szczęścia bohaterów stanie przebiegły Dżafar, którego odegra Marwan Kenzari. Nikczemny i pozbawiony skrupułów czarodziej zaplanuje spisek mający na celu obalenie sułtana i przejęcie władzy nad jego imperium.

Aladyn

Fot.: Disney

Zobacz również: Angry Birds 2 – niedawno wrogowie, teraz najbliżsi przyjaciele! Nowy plakat animacji!

W obsadzie Aladyna znajdują się również m.in. następujące gwiazdy: Navid Negahban – Sułtan, Nasim Pedrad – Dalia, Billy Magnussen – Książę Anders, Numan Acar – Hakim oraz Alan Tudyk – głos papugi o imieniu Iago.

Aladyna nakręcił utalentowany i wizjonerski reżyser, Guy Ritchie. Scenariuszem z kolei zajął się John August. Jak nietrudno się domyślić, omawiany film to aktorska wersja wydanej w 1992 roku animacji o tym samym tytule. Kompozytorem filmu został ośmiokrotny zwycięzca Oscara Alan Menken. Zatem ścieżka dźwiękowa omawianego obrazu będzie zawierać nowe nagrania oryginalnych piosenek sporządzonych wówczas przez wspomnianego twórcę oraz nagrodzonych Nagrodą Akademii Filmowej tekściarzy – Howarda Ashmana i Tima Rice’a. Wypada tutaj dodać, że na potrzeby aktorskiej wersji Aladyna Menken wraz z pomocą Benja Paseka oraz Justina Paula skomponuje dwa zupełnie nowe utwory. Brzmi cudownie?

Polska premiera filmu odbędzie się już 24 maja 2019 roku.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – Disney

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?