Aladyn szturmuje box office, Avengers nadal w pościgu za Avatarem

Film Guya Ritchiego dopiero co wszedł do kin i już ma się czym pochwalić.

Aladyn szybko zawojował box office, osiągając w samym USA 86,1 miliona dolarów. Tuż za nim znajduje się ubiegłotygodniowy lider, John Wick 3 (24,3), podium zamyka zaś Avengers: Koniec gry (16,8), sumiennie goniąc rekord wszech czasów Avatara. W ogólnych przychodach ma już 2 miliardy i 677,5 miliona dolarów, zatem do filmu Jamesa Camerona brakuje im nieco ponad 100 milionów dolarów.

aladyn

Fot. kadr z filmu Aladyn

Zobacz również: Ford v. Ferrari – Christian Bale i Matt Damon w nowym filmie Jamesa Mangolda! Są pierwsze zdjęcia!

W obsadzie Aladyna znajdują się również m.in. następujące gwiazdy: Navid Negahban – Sułtan, Nasim Pedrad – Dalia, Billy Magnussen – Książę Anders, Numan Acar – Hakim oraz Alan Tudyk – głos papugi o imieniu Iago.

Aladyna nakręcił utalentowany i wizjonerski reżyser, Guy Ritchie. Scenariuszem z kolei zajął się John August. Jak nietrudno się domyślić, omawiany film to aktorska wersja wydanej w 1992 roku animacji o tym samym tytule. Kompozytorem filmu został ośmiokrotny zwycięzca Oscara Alan Menken. Zatem ścieżka dźwiękowa omawianego obrazu będzie zawierać nowe nagrania oryginalnych piosenek sporządzonych wówczas przez wspomnianego twórcę oraz nagrodzonych Nagrodą Akademii Filmowej tekściarzy – Howarda Ashmana i Tima Rice’a. Wypada tutaj dodać, że na potrzeby aktorskiej wersji Aladyna Menken wraz z pomocą Benja Paseka oraz Justina Paula skomponuje dwa zupełnie nowe utwory. Brzmi cudownie?

Polska premiera filmu odbędzie się już 24 maja 2019 roku.

Źródło: Box Office Mojo / Ilustracja wprowadzenia – Disney

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?