Alita: Battle Angel – nowe zdjęcia ukazujące proces powstawania efektów specjalnych

Opublikowano garść zdjęć, które ukazują, w jaki sposób powstawały efekty specjalne w filmie Roberta Rodrigueza.

Adaptację mangi wyreżyserował Robert Rodriguez na podstawie scenariusza własnego autorstwa sporządzonego we współpracy z Jamesem Cameronem i Laetą Kalogridis. Papierowy pierwowzór ukazał się na sklepowych półkach dzięki wydawnictwu Gunnm. Autorem mangi jest z kolei Yukito Kishiro.

Zobacz również: A gdyby Planeta Singli 3 była dreszczowcem? Przewrotny zwiastun!

Oficjalny opis dystrybutora (kino): Alita (Rosa Salazar) budzi się bez pamięci w świecie przyszłości, którego nie poznaje. Opiekę nad nią roztacza Ido (Christoph Waltz), sympatyczny doktor. Bohater uświadamia sobie, że w ciele porzuconego cyborga kryje się serce i dusza młodej kobiety o niezwykłej przeszłości. Alita uczy się nowego życia na ulicach zdradliwego Miasta Złomu. Ido stara się chronić ją przed jej własną tajemniczą historią. Z kolei nowy przyjaciel Ality, Hugo (Keean Johnson), twierdzi, że zna sposób, by przywrócić jej pamięć. Dopiero, gdy potężne, śmiertelnie niebezpieczne i skorumpowane siły, które rządzą miastem, rzucają jej wyzwanie, Alita odkrywa klucz do swej przeszłości – posiada niezwykłe zdolności bojowe, a ci, którzy stoją u władzy, nie cofną się przed niczym, by przejąć nad nimi kontrolę. Jeśli Alicie uda się stawić im czoło, może ocalić swych przyjaciół, rodzinę i świat, który zdążyła pokochać.

Obsada filmu: Rosa Salazar (Alita), dwukrotny zwycięzca nagrody Akademii Filmowej Christoph Waltz (Doktor Dyson Ido), Leonard Wu (Kinuba), Ed Skrein (cyborg Zapan), Keann Johnson (Hugo – obiekt westchnień tytułowej bohaterki), Mahershala Ali (Vector), a także Eiza Gonzales (Nyssiana), Lana Condor (Koyomi), nominowany do Oscara Jackie Earl Haley, Jennifer Connelly (Chiren) i Michelle Rodriguez (Gelda).

Polska premiera filmu zaplanowana jest na 14 lutego 2018 roku.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – Twentieth Century Fox

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ponczi pisze:

Fajnie, że są takie materiały ukazujące techniczną stronę danego dzieła. To co mnie zastanawia (już ściśle technicznie, pod kątem technologii z filmu), jak mozna dostrzec podczas seansu. Alita je, oddycha. Jednakże zestawiając je z ciałem córki Ido, gdzie jest miejsce na tą część podtrzymującą życie? Ciało przypomina raczej wnetrze jakiegoś zaawansowanego zegara z „sercem”. Podobnie kwestia rdzenia Ality. Czy skóra na jej głowie to jakaś guma, czy twór skóropodobny (jak ten u Terminatora) oraz włosy. Czy Ido zainiciował jakis proces odrostu, czy dał pewną perukę.
Zawsze mnie takie rzeczy ciekawią w filmach (najlepiej gdyby cos jeszcze tłumaczono na nasze by fikcja mogła wyglądać, jak prawda) i fajnie ukazano to w nowym Robocopie.
Wracając do samej Ality. chętnie obejrzałbym jakiś materiał, np sceny z różnych momentów, bez cGi, gdzie widzimy aktorkę. Takie coś, co można znaleźć na yt, jako materiały zza kulis pokazujące kilkusekundowe migawki, np. sceny z lustrem, z początku.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?