Advertisement

Aquaman może mieć świetne otwarcie w Chinach. Najlepsze prognozy od czasów Batman v Superman!

Ciężko się dziwić studiu Warner Bros., które pokłada tak wielkie nadzieje w Aquamanie. W końcu po spektakularnej klęsce Ligi Sprawiedliwości na w zasadzie każdym froncie mogą odbić się od dna.

Pojawiły się kolejne prognozy odnośnie przychodów projektu Jamesa Wana – tym razem w Chinach. Aquaman ma tam bowiem zarobić około 1,19 milionów dolarów. Jest to najlepszy wynik w uniwersum DC od czasu Batman v Superman Zacka Snydera, który choć okazał się artystyczną klapą, finansowo się zwrócił. Jeżeli choć część przewidywań się sprawdzi, faktycznie ze spokojem możemy czekać na zapowiedź sequela.

Aquaman

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Avengers 4 – pierwszy zwiastun już jest! Poznajcie tytuł filmu!

Obsada podwodnego widowiska: Jason Momoa – Arthur Curry / Aquaman, Amber Heard – Mera, Willem Dafoe – Vulko, Patrick Wilson – Orm / Ocean Master, Dolph Lundgren – Nereus, Yahya Abdul-Mateen II – Black Manta; Nicole Kidman – Atlanna / matka tytułowego władcy, Ludi Lin – Kapitan Murk i Temeura Morrison – Tom Curry / ojciec głównego bohatera.

Obraz wyreżyserował utalentowany James Wan na podstawie scenariusza autorstwa Willa Bealla i Davida Lesliego Johnsona-McGoldricka. Brzmi obiecująco? Warto tutaj dodać, że samą historię opracowali Geoff Johns oraz wspomniani powyżej Wan i Beall. Produkcja oparta została na postaci znanej z kart komiksów DC, a mowa tutaj o Aquamanie stworzonym przez Paula Norrisa i Morta Weisingera. Muzykę do filmu skomponował Rupert Gregson-Williams.

Polską premierę Aquamana przewidziano na 21 grudnia 2018 roku.

Źródło: comicbookmovie.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3qm pisze:

To ma zarobić mln czy mld? 😉

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?