Aquaman odpadł z rywalizacji Oscarowej. Reżyser oburzony decyzją akademików

Jak wiadomo, Aquaman nie zdobędzie Oscara za efekty specjalne. Akademia nie uwzględniła filmu na krótkiej liście dziesięciu produkcji, które są najbliższe zdobycia nominacji. Taki obrót sytuacji wprawił w wściekłość reżysera Jamesa Wana, który dał upust swojej złości w mediach społecznościowych.

W komentarzach na Facebooku reżysera serii Obecność wywiązała się rozmowa między nim, a Kelvinem McIlwainem,  kierownikiem działu efektów specjalnych w filmie Aquaman. Australijski reżyser pochodzenia malezyjskiego w ostrych słowach dał do zrozumienia, że nie szanuje decyzji Akademii Oscarowej. McIllwain w odpowiedzi przyznał, że wszyscy byli zszokowani, że odpadli już na tak wczesnym etapie rywalizacji.

Fakt, że Akademia nie doceniła twojego wkładu w film jest pie****oną zniewagą – napisał James Wan na Facebooku

james wan aquaman efekty specjalne komentarz

fot. facebook/creepypuppet

Na krótkiej liście w kategorii najlepsze efekty specjalne znalazły się takie filmy jak: Ant-Man i Osa, Avengers: Wojna bez granic, Czarna Pantera, Krzysiu, gdzie jesteś?, Player One, Jurrasic World: Upadłe królestwo, Solo: Gwiezdne wojny – historie, Mary Poppins powraca, Pierwszy człowiek i Witajcie w Marwen.

Nominacje Oscarowe zostaną ogłoszone we wtorek 22 stycznia.

Źródło: thewrap.com / ilustracja wprowadzenia: fot. Warner Bros.

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chester pisze:

Wiadomo od dawna, że osoby przyznające oscary to przekupne ameby.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?