At Eternity’s Gate – Willem Dafoe jako Vincent Van Gogh na plakacie!

Już od pewnego czasu wiemy o tym, że w najnowszym filmie twórcy Motyla i skafandra w role słynnego malarza wcieli się Willem Dafoe. Teraz możemy zobaczyć, jak wygląda aktor na oficjalnym plakacie:

Willem Dafoe jako Van Gogh

Fot. Materiały prasowe

Vincent Van Gogh był duńskim malarzem postimpresjonistycznym zaliczanym do najsłynniejszych i najbardziej wpływowych artystów w historii zachodniej sztuki. Wraz z przeniesieniem się do Paryża w 1886 roku, poznał niektórych przedstawicieli ówczesnej awangardy m.in. Paula Gauguina. At Eternity’s Gate będzie skupiać się na okresie życia malarza, jakie spędził on we francuskich miastach Arles oraz Auvers-sur-Oise. Będzie to opowieść o kreatywności i poświęceniu, jakie Van Gogh musiał uczynić chcąc stworzyć dzieło sztuki rozpoznawane obecnie na całym świecie.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?