AdvertisementAustin Butler jako Elvis Presley! Oto szczegóły nadchodzącej biografii Króla Rock’n’Rolla!

I wszystko jasne – w rolę Króla wcieli się wschodząca gwiazda Hollywoodu, Austin Butler!

Po wielu spekulacjach, Baz Luhrmann wybrał aktora, który wcieli się w Elvisa Presleya w nadchodzącej biografii muzyka. Po zaangażowaniu w projekt Toma Hanksa, sporo spekulowało się na temat odtwórcy Presleya. Na finałowej liście reżysera znajdowali się Harry Styles, Ansel Elgort, Milles Teller, Aaron Taylor-Johnson i Austin Butler. Luhrmann zdecydował się ostatecznie na Butlera.

Warner Bros. opisuje biografię Elvisa jako historię, która ma zagłębić się w relację Presleya i jego menadżera (w tej roli Tom Hanks) trwającą ponad 20 lat, od dojścia Elvisa do sławy do jego bezprecedensowego gwiazdorstwa, na tle ewoluującego krajobrazu kulturowego i utraty niewinności w Ameryce. Producentami obrazu są Luhrmann oraz jego żona, którzy podobno pracują nad projektem od zakończenia przygody z Wielkim Gatsbym (2013).

Zobacz również: Elvis Presley: The Searcher – recenzja dokumentu o Królu rock’n’rolla

Fot. IndieWire

Tak o swoim wyborze wypowiedział się sam reżyser obrazu, Baz Luhrmann:

Wiedziałem, że nie mogę zrobić tego filmu, jeśli nie znajdziemy odpowiedniego aktora. Szukaliśmy kogoś z umiejętnością do wywołania tego wyjątkowego, naturalnego ruchu i walorów wokalnych tej niezrównanej gwiazdy, ale także z wewnętrzną wrażliwością artysty. Podczas całego procesu castingu był to dla mnie zaszczyt spotkać tak szeroki wachlarz talentów. Słyszałem o Austinie Butlerze z jego wybitnej roli u boku Denzela Washingtona w The Iceman Cometh na Broadwayu, a poprzez zaznajomienie się z obszernymi testami ekranowymi i pokazami muzycznymi i performerskimi, jednoznacznie wiedziałem, że znalazłem kogoś, kto mógłby uosabiać ducha jednego z najbardziej kultowych postaci muzycznych na świecie.

Austin Butler wystąpił dotychczas w takich serialach jak Kroniki Shannary, Pamiętniki Carrie czy Arrow. W najbliższym czasie będzie można go zobaczyć w Truposze nie umierają oraz Pewnego razu… w Hollywood. Butler od dawna spotyka się z Vanessą Hudgens (High School Musical), a jego hobby to kolekcjonowanie gitar.

Źródło i ilustracja wprowadzenia: Hollywood Reporter

Zastępca Redaktora Naczelnego

Początkujący scenarzysta, zapalony publicysta i sfiksowany popkulturowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?