Ava DuVernay zdradza swoją ulubioną postać z serii komiksowej New Gods

Reżyserka New Gods Ava DuVernay zaskoczyła fanów komiksów DC wyznając podczas sesji pytań i odpowiedzi na Twitterze, kim jest jej ulubiona postać z serii komiksowej Jacka Kirby’ego.

Poprzednio Ava DuVernay wspominała o Big Bardzie, a także Highfatherze i Orionie z New Gods. Tym razem podkreśliła, publikując odpowiedni kadr z komiksu, że pierwsza z wymienionych postaci jest jej ulubioną. Jeśli zaś chodzi o nadchodzącą produkcję, to niewiele wiadomo na temat jej fabuły. Według niektórych pogłosek ma ona dotyczyć ucieczki Mister Miracle’a i Big Bardy z planety Apokolips. Ponadto, może zostać również zarysowany konflikt między dwoma światami: wspomnianym Apokolips, a New Genesis.

Zobacz również: Ava DuVernay o szczegółach dotyczących adaptacji New Gods!

New Gods to komiks stworzony przez Jacka Kirby’ego. Pierwszy zeszyt miał swoją premierę w lutym 1971 roku. Jest to opowieść o potężnych kosmitach przebywających na idyllicznej planecie New Genesis oraz spustoszonej Apokolips. Pierwszym rządzi Highfather, natomiast drugim znany fanom Darkseid. Oba światy były niegdyś jednym określanym mianem Urgrund, który rozpadł się wraz ze śmiercią starych bogów i nadejściem Ragnaroku.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Heroic Hollywood

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?