Advertisement
Advertisementpixel

Avengers: Koniec gry na ostatniej prostej w pościgu za Avatarem

Najnowszy film Marvela zmiata konkurencję na wszystkich frontach. Pytanie, czy uda mu się doścignąć film Jamesa Camerona na froncie box office’owym.

Jeżeli chodzi o przychody w samych Stanach Zjednoczonych, Koniec gry już uzyskał ponad 824 miliony dolarów, od dłuższego czasu dystansując Avatara na tym polu. Jednak w ogólnym zestawieniu ma 2,730.6 miliarda dolarów, Avatar zaś – 2,788.0. I w teorii to nie jest zbyt dużo, jednak to już ostatnie tygodnie w kinach i Avengers dość mocno ciuła pieniądze. Ciężko powiedzieć, czy to wystarczy do wejścia

Koniec gry

kadr z filmu Avengers: Koniec gry

Zobacz również: To nie żart. Oto zwiastun sequela Bravehearta

Avengers: Koniec gry zarobił już ponad 2,7 miliarda dolarów, co sprawia, że jest najlepiej zarabiającym filmem Marvela. Finałowe starcie z Thanosem wciąż wyświetlane jest w polskich i światowych kinach. Następnym w kolejności filmem z MCU jest Spider Man: Daleko od domu, który zadebiutuje 5 lipca.

Źródło: Box Office Mojo / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe – kolaż

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?