Avengers: Koniec gry – Robert Downey Jr. zdradził, co chciał powiedzieć w wielkim finale

Uwaga: tekst zawiera poważne spoilery związane z filmem Avengers: Koniec gry.

Kto oglądał film braci Russo zamykający wielki konflikt z Szalonym Tytanem, ten z pewnością znakomicie powinien pamiętać scenę dającą ostateczne zwycięstwo skazanym na pożarcie Mścicielom.

Wcielający się w Tony’ego Starka Robert Downey Jr. przyznał, że sam miał zupełnie inny koncept na ostatnie słowa superherosa. Zamiast „I am Iron Man” Stark miał powiedzieć „Oh, snap”. Tego typu gra słów miała podkreślać poczucie humoru postaci. Ostatecznie jednak odpowiadający za montaż Avengers Jeff Ford uznał wraz z reżyserami, że ostatecznie lepiej będzie, jeżeli w swoich ostatnich słowach Iron Man nawiąże do wielkiej końcówki swojego pierwszego filmu z 2008 roku.

Zobacz również: Kto będzie odpowiednikiem Thanosa w filmowym uniwersum Marvela? Ciekawa teoria!

Avengers: Koniec Gry to zwieńczająca 22 połączone ze sobą filmy w ramach MCU oraz czwarta odsłona cross-overowej sagi. W zeszłorocznym Avengers: Wojna bez granic tytułowa grupa superbohaterów stawiła czoła Thanosowi. Herosi mieli na celu udaremnienie planu złoczyńcy polegającego na wymazaniu połowy populacji wszechświata za pomocą kamieni nieskończoności. Niestety, pomimo starań herosów, złoczyńca zebrał wszystkie artefakty i co za tym idzie, spełnił swoje marzenie o perfekcyjnej równowadze w kosmosie. Przerzedzona ekipa Mścicieli  postanawia raz jeszcze zmierzyć się z potężnym Thanosem.

Obsada widowiska składa się z następujących gwiazd: Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Scarlett Johansson, Chris Hemsworth, Jeremy Renner, Don Cheadle, Bradley Cooper, Danai Gurira, Paul Rudd, Brie Larson, Karen Gillan i Josh Brolin. Za reżyserię odpowiadają Joe i Anthony Russo, a scenariusz przygotowali Christopher Markus i Stephen McFeely.

Premiera superprodukcji nastąpiła 25 kwietnia.

Źródło: screenrant.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Avengers: Koniec gry

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?