Avengers: Koniec gry umacnia swoje przodownictwo w box office wszech czasów!

Film braci Russo w lekkich bólach, ale ostatecznie zatryumfował w starciu z Avatarem o najbardziej dochodowy film w historii. Teraz okazuje się, że ten wynik został jeszcze nieco umocniony.

Avengers: Koniec gry już od miesięcy znajduje się na szczycie box office wszech czasów z zawrotną sumą 2,797 miliarda dolarów (film Jamesa Camerona ma niewiele mniej, bo 2,789). W Chinach wciąż jest sporo projekcji tego filmu, czego dowodem są kolejne 3 miliony dolarów wędrujące do portfela Disneya. Oznacza to, że produkcja przekroczyła 2,8 miliarda dolarów.

Avengers

kadr z filmu Avengers: Koniec gry

Zobacz również: Avengers: Koniec gry – Kapitan Ameryka naprzeciwko armii Thanosa na szkicach koncepcyjnych

Avengers: Koniec Gry to zwieńczająca 22 połączone ze sobą filmy w ramach MCU oraz czwarta odsłona cross-overowej sagi. W zeszłorocznym Avengers: Wojna bez granic tytułowa grupa superbohaterów stawiła czoła Thanosowi. Herosi mieli na celu udaremnienie planu złoczyńcy polegającego na wymazaniu połowy populacji wszechświata za pomocą kamieni nieskończoności. Niestety, pomimo starań herosów, złoczyńca zebrał wszystkie artefakty i co za tym idzie, spełnił swoje marzenie o perfekcyjnej równowadze w kosmosie. Przerzedzona ekipa Mścicieli  postanawia raz jeszcze zmierzyć się z potężnym Thanosem.

W obsadzie Wojny bez granic znaleźli się: Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Scarlett Johansson, Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Anthony Mackie, Paul Bettany, Elizabeth Olsen, Chadwick Boseman, Sebastian Stan, Don Cheadle, Chris Pratt, Dave Bautista, Zoe Saldana, Pom Klementieff, Benedict Cumberbatch, Benedict Wong, Sean Gunn, Tom Holland i Josh Brolin.

Film wyreżyserowali Anthony i Joe Russo, a scenariusz stworzyli Christopher Markus i Stephen McFeely. Film w kinach zadebiutował 25 kwietnia ubiegłego roku.

Źródło: comicbookmovie.com | Ilustracja główna: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?