Avengers: Wojna bez granic – Doktor Strange nosi zbroję Iron Mana i kilka innych ciekawostek

W tym trudnym dla nas wszystkich okresie wspólne oglądanie ulubionych produkcji zawsze jest dobrym pomysłem. Tego samego zdania byli scenarzyści Avengers: Wojna bez granic, czyli Christopher Markus i Stephen McFeely.

Oprócz fanów, na internetowy seans przedostatniej jak dotąd odsłony Avengers załapał się również m.in. James Gunn. A na samym obejrzeniu się nie skończyło, bowiem twórcy udzielili także sporo bardzo ciekawych informacji. Gunn wespół ze scenarzystami opowiedzieli np. o tym, że Thor poza samym językiem Groota potrafił zrozumieć emocje, jakie nim targały. Albo o planach dorzucenia do Wojny bez granic scenę z „fuzją”, która doprowadziła do powstania Profesora Hulka. Sam Hulk/Banner miał z kolei posiadać więcej scen u boku Czarnej Wdowy. Można przypuszczać, że zrezygnowano z nich z powodu małej popularności, jaką cieszył się ich wspólny wątek w Czasie Ultrona.

Bodaj najciekawszym faktem było rozważanie opcji wymiany „sprzętu” na linii Stark-Strange. Ten drugi miał otrzymać zbroje Iron Mana, aby być lepiej chroniony przed czatującym na Kamień Czasu Ebony Mawem. Tony miał za to tymczasowo dostać pelerynę Strange’a.

Avengers

Fot. Twitter

Z innych ciekawszych informacji:

  • w scenie po napisach Czasu Ultrona Thanos wziął zaledwie prototyp Rękawicy Nieskończoności, zaś w komnatach Odyna znajdowała się ledwie jej replika. Dopiero Eitri wykonał tę właściwą
  • Visiona i Scarlet Witch mieli zaatakować Outriders, i to w Paryżu
  • z początku twórcy nie byli pewni, czy w ogóle wprowadzać wątek Czarnego Zakonu
  • wedle pierwotnej wizji scenarzystów, Steve Rogers miał się pojawić dopiero w finałowej części filmu
  • McFeely i Markus dali się przekonać do poprowadzenia scenariusza w dużej mierze dlatego, że dostali szansę na ponowne ukazanie Red Skulla
  • jak pamiętamy, Nova Corps zostało zniszczone przez Szalonego Tytana off screen. Z początku jednak  planowano to pokazać
  • potwierdziło się to, że oryginalny skład Avengers został utrzymany przy życiu po to, by w Endgame uhonorować ich postacie

Zobacz również: Najlepsze filmy fantasy 2019 roku! Ranking aktualizowany!

W obsadzie Wojny bez granic znaleźli się: Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Scarlett Johansson, Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Anthony Mackie, Paul Bettany, Elizabeth Olsen, Chadwick Boseman, Sebastian Stan, Don Cheadle, Chris Pratt, Dave Bautista, Zoe Saldana, Pom Klementieff, Benedict Cumberbatch, Benedict Wong, Sean Gunn, Tom Holland i Josh Brolin.

Film wyreżyserowali Anthony i Joe Russo, a scenariusz stworzyli Christopher Markus i Stephen McFeely. Film w kinach zadebiutował 25 kwietnia 2018 roku.

Źródło: comicbookmovie.com | Ilustracja główna: materiały prasowe – kolaż

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?