David Ayer zabierze nas pod El-Alamein

Reżyser, któremu nie są obce klimaty drugiej wojny światowej wraca do tej wdzięcznej tematyki. Tym razem David Ayer zamierza wrzucić widzów w sam środek pancernych potyczek w Egipcie.

Amerykański twórca udowodnił nam już, że potrafi dobrze bawić się czołgami, gdy wyreżyserował, jak i napisał scenariusz do filmu Furia. Wojenna perełka została doceniona przez krytyków i widzów, a do tego rozpowszechniła nową fryzurę Brada Pitta na cały świat. Trudno nie lubić bohaterów tej produkcji, a także ciężko oderwać wzrok od widowiskowo przedstawionych starć. Przy premierze dostaliśmy po prostu takich lepszych Czterech Pancernych, tylko że bez psa. Teraz jednak Ayer ma zamiar przedstawić nam prawdziwą historię.

Akcja filmu będzie osadzona w Egipcie, podczas niemieckiej kampanii Erwina Rommel’a. To właśnie jego walki z Bernardem Montgomerym mają być osią fabuły. Historia przedstawi obronę El-Alamein, czyli ostatniego terenu w Egipcie, który znajdował się pod władaniem Aliantów. To właśnie ta bitwa, w której wzięli udział żołnierze wielu narodów, zadecydowała o porażce Nazistów w Afryce.

Fot. Kadr z filmu Furia

Zobacz również: Legion samobójców – David Ayer prezentuje zdjęcia z wczesnej fazy produkcji

Jak Ayer poradzi sobie z historią opartą na faktach nie dowiemy się jeszcze zbyt szybko. Produkcja ma ruszyć w 2020 roku. Nie ma jeszcze informacji o obsadzie filmu.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Sony Pictures

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?