the old guard background Advertisement

Biały Kieł wraca na duże ekrany. Zobacz zwiastun animacji!

W sieci zaprezentowano polski zwiastun i plakat pełnometrażowej animacji Biały Kieł. Tytuł ten to najnowsza adaptacja powieści Jacka Londona o pół wilku pół psie. Film trafi na ekrany rodzimych kin 7 września.

Film jest pierwszą pełnometrażową animowaną ekranizacją przetłumaczonej na 89 języków świata, ponadczasowej książki Jacka Londona. Reżyserią zajął się nagrodzony Oscarem za Pana Hublota Alexandre Espigares – mający na koncie pracę przy: Happy Feet: Tupot małych stóp 2 i serialu Gwiezdne wojny: Wojny klonów. Nad scenariuszem pracował m.in.: Dominique Monfery, który ma na swoim koncie nominację do Oscara oraz pracę przy hicie Sekretne życie zwierzaków domowych. Jedną z firm odpowiedzialnych za produkcję Białego Kła jest Superprod Animation, która stworzyła Sekrety morza (nominacja do Oscara i Europejska Nagroda Filmowa dla najlepszego filmu animowanego). Film był prezentowany w oficjalnej selekcji międzynarodowego festiwalu filmowego Sundance 2018.

Opis dystrybutora: Biały Kieł to rezolutny i bardzo nietypowy szczeniak – mieszanka psa i wilka. Po rodzicach odziedziczył najlepsze cechy obu ras, więc szybko uczy się, jak przetrwać w mroźnych i nieprzyjaznych krainach dzikiej północy. Niestety szczeniak gubi się i odłącza od rodziny. Z pomocą przychodzi mu wódz indiańskiego plemienia, który przygarnia go do swojej wioski. Pośród nowych przyjaciół, Biały Kieł szybko dorasta i uczy się współpracy z innymi psami i członkami wspólnoty. Niestety na skutek nieprzewidzianych zdarzeń, zwierzak trafia do nowych właścicieli, którzy widzą w nim tylko łatwy zarobek. Na szczęście z pomocą przychodzą mu dobrzy ludzie. Wielka przygoda, która czeka Białego Kła, odkryje przed nim jego prawdziwą naturę i da mu pełną miłości lekcję na całe życie.

Powieść Biały Kieł była już kilkukrotnie przenoszona na duże i małe ekrany. Do najbardziej znanych adaptacji należy film z 1991 roku, w którym wystąpił Ethan Hawke.

Biały Kieł film animacja 2018

fot. materiały prasowe

Źródło: Kino Świat / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?