Black Widow – trzy kandydatki na stanowisko reżyserki

W Marvel Studios projekt Black Widow stale się rozwija. Według informacji portalu Deadline, studio szuka odpowiedniej osoby na stanowisko reżysera. Pod uwagę brane są trzy kandydatury.

Zobacz również: Captain Marvel z pierwszą kobiecą kompozytorką w historii filmów Marvela!

Według portalu największe szanse reżysera Black Widow ma australijska reżyserka Cate Shortland, której nie było na podawanej w kwietniu liście kandydatek na reżyserkę. Shortland jest autorką Lore, a jej ostatnim filmem był Berliński syndrom z Teresą Palmer i Maksem Riemeltem.

Shortland ma jednak dwie poważne konkurentki. Pierwszą jest Amma Asante (BelleZjednoczone królestwo, Where Hands Touch). Drugą – Maggie Betts (Nowicjat). Obie były wymieniane w gronie faworytek już wcześniej.

Black Widow i Captain America

Fot. Kadr z filmu Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz

Ta trójka przetrwała wstępną selekcję, w której było 49 kandydatek. Wszystkie trzy spotkały się w ostatnich dniach z szefem Marvel Studios Kevinem Feige’em oraz Scarlett Johansson, odtwórczynią roli Black Widow.

Oczywiście na chwilę obecną nie wiemy nic na temat potencjalnej fabuły.  W komiksowym uniwersum Czarna Wdowa to Natasha Romanova -szpieg, która po raz pierwszy pojawiła się w roku 1964 jako przeciwnik Tony’ego Starka. W MCU zadebiutowała w Iron Manie 2 i od tamtej pory stała się pełnoprawną bohaterką w kolejnych filmach Marvela.

Źródło: Deadline/ Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Stały współpracownik

Fan kina komiksowego, popkultury ogólnie oraz Realu Madryt.
Nie pogardzę dobrą książką, zwłaszcza jeśli chodzi o literaturę kryminalistyczną.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?