Boże Ciało – film Jana Komasy podwójnie nagrodzony na Festiwalu w Wenecji

Boże Ciało to inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia chłopaka, który po wyjściu z zakładu poprawczego postanawia udawać księdza. Film w reżyserii Jana Komasy został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Produkcja, w której występują Bartosz Bielenia, Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel czy Tomasz Ziętek, uczestniczyła w konkursie Giornate degli Autori iotrzymała aż dwa wyróżnienia: Europa Cinemas Label i Inclusive Award Edipo Re.

Europa Cinemas Label przyznawana jest od 2003 roku na pięciu najważniejszych europejskich festiwalach: Berlinale, Cannes, Karlowych Warach, Locarno i w Wenecji. Ma na celu wsparcie promocji i międzynarodowej dystrybucji zwycięskich filmów poprzez mobilizację mediów, eksporterów i dystrybutorów. Tylko w 2016 roku Europa Cinemas umożliwiła 371 sieciom kinowym zwiększenie liczby pokazów europejskich filmów – dzięki staraniom organizacji filmy te obejrzało ponad 600 tysięcy widzów. Inclusive Award Edipo Re przyznawana jest filmom, które niosą humanistyczne wartości.

Zobacz również: Boże Ciało – recenzja filmu Jana Komasy o Kościele, wierze i bigoterii | Venezia76

boże ciało obsada reżyser wenecja festiwal foto

fot. Giornate Degli Autori

Zobacz również: Wiedźmin – zwiastun serialu z Michałem Żebrowskim jako lektorem!

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji otworzył światowe tournée „Bożego Ciała”. Najnowszy film Jana Komasy zostanie także zaprezentowany w sekcji Contemporary World Cinema w ramach Festiwalu Filmowego w Toronto – największej i najważniejszej imprezie tego typu w Ameryce Północnej. Azjatycka premiera obrazu odbędzie się natomiast na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Busan w Korei Południowej. „Boże Ciało” zobaczyć będzie można również podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie wśród 18 innych produkcji powalczy o najważniejsze polskie nagrody filmowe – Złote Lwy. Do kin w całej Polsce trafi 11 października.

Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?