Bracia Russo zrealizują adaptację powieści Nico Walkera

Nie tak dawno poinformowano o planach zrealizowania przez studio AGBO, należącego do Anthony’ego i Joe’ego Russo, prehistorycznej opowieści noszącej tytuł Neanderthal. Tymczasem portal Deadline ujawnił, że obaj reżyserzy zajmą się także adaptacją powieści Cherry, której autorem jest Nico Walker.

Studio AGBO miało, według portalu, zapłacić milion dolarów za prawo do adaptacji powieści opartej na faktach. Cherry skupia się na byłym lekarzu wojskowym, który po powrocie z misji w Iraku cierpi na niezdiagnozowany zespół stresu pourazowego. Wpada on później w nałóg heroinowy i postanawia rabować banki. Sam autor, czyli Nico Walker został schwytany w 2011 roku i wyjdzie z więzienia dopiero w 2020 roku. Krytycy określają powieść jako połączenie Syna Jezusa i Wściekłych psów.

Z uwagi na odbywanie kary w więzieniu, Walker miał ograniczone możliwości kontaktu telefonicznego z zainteresowanymi przenieść jego historię na duży ekran. Wytwórnia Warner Bros. chciała zrealizować film oparty na tej powieści. Jego wyreżyserowanie zamierzano powierzyć Jamesowi Franco (Disaster Artist) pracującemu na podstawie scenariusza Johna Pollono (Tacy jesteśmy). Jednak to AGBO zaproponowało wyższą kwotę. Scenariusz dla adaptacji Cherry napisze Jessica Goldberg (Sekta).

Cherry Nico Walker

Źródło: Knopf

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?