Candyman – oto plakat i zapowiedź filmu ze scenariuszem Jordana Peele’a!

Nowe wersje kultowych horrorów sprzedają się ostatnimi czasy bardzo dobrze. Candyman – zwłaszcza z takimi wykonawcami – wydaje się być strzałem w dziesiątkę.

Oczywiście najbardziej elektryzującą informacją jest to, że do scenarzystów należy sam Jordan Peele, jeden z oryginalniejszych i bardziej utalentowanych twórców współczesnego Hollywood. W tytułowej roli zaś zobaczymy Yahya Abdul-Mateena II. A poniżej Candyman z krótkim teaserem:

Oryginalny Candyman z 1992 roku powstał na podstawie opowiadania The Forbidden autorstwa Clive’a Barkera. Studentka z Chicago Helen Lyle pisze pracę magisterską o współczesnym folklorze. Pewnego dnia poznaje historię Candymana, duchu z hakiem zamiast ręki, który nawiedza jeden z bloków mieszkalnych w groźnej  dzielnicy. Aby go przywołać, należy pięć razy wypowiedzieć jego imię. Wkrótce demon budzi się do życia i popełnia serię przerażających zbrodni.

Zobacz również: Horrory 2019 – ranking najlepszych filmów gatunku!

Zdjęcia trwają obecnie w Chicago. Reżyserką filmu jest Nia DaCosta. Premiera produkcji planowana jest na czerwiec 2020 roku.

candyman

Fot. Materiały prasowe

Źródło: screenrant.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?