Candyman – oto zwiastun nowej wersji kultowego horroru!

I Candyman wreszcie pojawił się z nieco dłuższym materiałem promującym.

Czy wpływ Jordana Peele’a – który jest producentem filmu – sprawi, że Candyman z 1992 roku będzie miał godnego następcę? Przekonamy się. Póki co pojawił się pierwszy pełny trailer. Ostrzegamy jednak bardziej wrażliwych na zwiastunowe spoilery. Jeżeli bardzo nie chcecie zobaczyć kilku łatwych do przewidzenia, acz istotnych wątków, lepiej obejrzeć około połowy materiału.

Oryginalny Candyman z 1992 roku powstał na podstawie opowiadania The Forbidden autorstwa Clive’a Barkera. Studentka z Chicago Helen Lyle pisze pracę magisterską o współczesnym folklorze. Pewnego dnia poznaje historię Candymana, duchu z hakiem zamiast ręki, który nawiedza jeden z bloków mieszkalnych w groźnej  dzielnicy. Aby go przywołać, należy pięć razy wypowiedzieć jego imię. Wkrótce demon budzi się do życia i popełnia serię przerażających zbrodni.

Zobacz również: Horrory 2019 – ranking najlepszych filmów gatunku!

Zdjęcia trwają obecnie w Chicago. Reżyserką filmu jest Nia DaCosta. Premiera produkcji odbędzie się 11 czerwca.

Źródło: Youtube / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?