the old guard background Advertisement

Christopher Eccleston ponownie zagrałby Malekitha w MCU, ale stawia warunek

To jeden z aktorów, którym pobyt w Marvel Cinematic Universe wyjątkowo nie służył. Nie tylko on sam nie był zadowolony, ale także jego postać stała się wręcz synonimem źle napisanego antagonisty.

Christopher Eccleston często skarżył się w wywiadach na swoją rolę Malekitha w Thor: Mroczny świat. Przede wszystkim miał nie zostać poinformowany o całych godzinach nakładanego nań makijażu. Brakowało mu także większej dawki humoru. Z czasem wypowiadał się o tych kwestiach w sposób bardziej dyplomatyczny, jednak niesmak pozostał.

Aktor został zapytany o to, czy kiedykolwiek powróciłby do filmów Marvela. Jak się okazuje, zainteresowany nie zniechęcił się na tyle, żeby pod żadnym pozorem nie pojawić się gdzieś ponownie. Dał jednak warunek, że musiałaby to być praca z ekipą z Thor: Ragnarok, jako że w przeciwieństwie do poprzedniej części film go zachwycił.

Eccleston

kadr z filmu Thor: Mroczny świat

Zobacz również: Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie – kolejna kultowa postać powróci!

Czy Eccleston powróci do MCU. Choć Malekith zginął w drugiej części, w komiksach pełni znacznie ważniejszą rolę, a biorąc pod uwagę potęgę tego antagonisty przypuszczalne przywrócenie go nie byłoby na pewno niemożliwe. Pytanie tylko, czy sami twórcy będą uważali, że jego usługi są potrzebne.

Opis filmu Thor: Ragnarok: Wieści o kłopotach w ojczyźnie sprawiły, że Thor powrócił do Asgardu. Po przybyciu okazuje się, że władza Lokiego, nadal podszywającego się pod Odyna, doprowadziła do licznych problemów, m.in do uwolnienia samej Heli. Kiedy Thor się z nią spotyka, dochodzi między nimi do walki, w wyniku której zostaje on wypędzony na Sakaar – barbarzyńską planetę, rządzoną przez czarującego, lecz nikczemnego Grandmastera. Tam poznaje ukrywającą się na planecie Valkyrię, która zapoznaje Thora z rządzącym. Asgardczyk staje się gladiatorem, zostaje pozbawiony swoich włosów oraz młota Mjolnira, a na arenie spotyka najsłynniejszego zawodnika w historii planety – Hulka.

Obsada: Chris Hemsworth (Thor), Tom Hiddleston (Loki), Mark Ruffalo (Hulk), Idris Elba (Heimdall), Anthony Hopkins (Odyn), Cate Blanchett (Hela), Jeff Goldblum (Grandmaster), Tessa Thompson (Valkyrie), Karl Urban (Skurge), Sam Neill, Benedict Cumberbatch (Doktor Strange).

Reżyserem filmu jest Taika Waititi. Za scenariusz odpowiadają Christopher Yost i Craig Kyle. Thor: Ragnarok miał swoją premierę 25 października 2017 roku.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?