Co za metamorfoza! Borys Szyc nie do poznania jako Józef Piłsudski!

Zaczęły się zdjęcia do filmu Michała Rosy o Józefie Piłsudskim. W słynną historyczną postać wcieli się Borys Szyc. Aktor pochwalił się na swoim Instagramie zdjęciem w pełnej charakteryzacji.

Film skupi się na mniej znanym fragmencie życia Józefa Piłsudskiego. Akcja filmu Piłsudski ma rozgrywać się w na początku XX wieku, gdy przyszły Naczelnik Państwa i Premier zrezygnował ze ścieżki politycznej i zaczął tworzyć bojowe oraz paramilitarne organizacje, które napadały m.in. na carskie pociągi przewożące pieniądze. A tak prezentować będzie się Borys Szyc jako Józef Piłsudski na początku filmu w 1901 roku.

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Michał Rosa (Czas honoru, Bodo, Szczęście świata, Rysa). Za zdjęcia odpowiada Piotr Śliskowski (303. Bitwa o Anglię, Generał Nil). Obok Borysa Szyca w obsadzie Piłsudskiego anonsowani są: Magdalena Boczarska, Józef Pawłowski, Marcin Hycnar, Maria Dębska, Tomasz Schuchardt. Producentem filmu jest Studio Filmowe Kadr.

Zobacz również: Dywizjon 303 – nowy zwiastun filmu o polskich pilotach!

Borys Szyc pojawił się w tym roku na ekranach polskich kin tylko w Zimnej wojnie Pawła Pawlikowskiego. Natomiast w 2018 roku zadebiutują jeszcze dwa filmy z jego udziałem: dramat historyczny Kamerdyner oraz komedia romantyczna Serce nie sługa.

Zdjęcia będą odbywać się od sierpnia do lutego przyszłego roku. Planowana data premiery to listopad 2019 roku.

Źródło: Studio Filmowe Kadr; Instagram/BorysSzyc / ilustracja wprowadzenia: kolaż: kadr z youtube i zwiastuna Polandja/ Wikimedia Commons,domena publiczna

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?