Colette – zwiastun filmu z Keirą Knightley w roli głównej

Keira Knightley powraca z nową rolą, która może być najważniejszą, a na pewno najbardziej wymagającą w całej dotychczasowej karierze.

Colette opowiada o słynnej francuskiej pisarce, Sidonie-Gabrielle Colette (Knightley). W trakcie swojej kariery była nominowana do Nagrody Nobla za powieść Gigi, która zresztą została ekranizowana w 1958 roku. Jeszcze inna jej historia, Chéri, została przeniesiona na ekran w 2009 roku, a główną rolę zagrała Michelle Pfeiffer. Jak wskazuje poniższy trailer, Colette skupi się w dużej mierze na ciężkich poszukiwaniach własnej drogi poprzez m.in. trudną relację ze swoim apodyktycznym mężem (Dominic West).

Zobacz również: Zagłada – zwiastun thrillera sci-fi od Netflixa

Poza Knightley i Westem, w filmie zagrają m.in. Fiona Shaw oraz Eleanor Tomlinson. Reżyserem produkcji został znany z Motyla Still Alice  Wash Westmoreland. Colette będziemy mogli zobaczyć już 18 września tego roku.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?