Comcast kontratakuje! 65 miliardów dolarów na stole przeciwko układowi Disney-Fox

Medialny monolit Comcast nadal nie odpuszcza w zaskakującej kontrofensywie przeciwko, zdawałoby się, już ustalonej sprzedaży większej części 21st Century Fox. Koniec spekulacji, tym razem w grę wchodzi naprawdę duża suma.

Comcast rzuciło na stół ofertę 65 miliardów dolarów. Przypominamy, że Disney na obecną chwilę oferuje 52.4 miliardy dolarów, różnica jest więc niemała. 10 lipca właściciele akcji Foxa spotkają się w sprawie możliwego rozwiązania tej sprawy. Przy rzeczonej nowej ofercie zdecydowanie będą mieli o czym dyskutować.

Disney i Comcast walczą o Foxa

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Walka o Foxa jednak wciąż trwa! Disney może jeszcze przegrać przetarg!

Jako że Comcast na obecną chwilę posiada prawa do NBC Universal, przejęcie Foxa może być dlań kluczowym krokiem w kierunku stania się ważnym graczem w Hollywood. Z kolei dla Disneya oznaczałoby to nie tylko ugruntowanie swojej potęgi, ale także danie fanom komiksów to, czego od dawna chcieli: filmowa fuzja całego Marvela. Obie strony mają zatem odpowiednie motywacje, aby walczyć.

Źródło: Screen Rant / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

koniował pisze:

hmm nie milionów tylko miliardów, popraw ten błąd Szymonie……….

koniował pisze:

warto nadmienić, że Comcast proponuje 65 miliardów $ w gotówce…..według oferta Comcast jest dużo atrakcyjniejsza na tą chwile.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?