Coraz większe szanse Polski na oscarową nominację! Śniegu już nigdy nie będzie wymieniany jako faworyt!

Prestiżowe magazyny wskazują dzieło Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta obok najlepszych produkcji roku. Polski kandydat do Oscara rozchwytywany zagranicą.

W sierpniu Komisja Oscarowa powołana przez dyrektora PISF Radosława Śmigulskiego zdecydowała, że Śniegu już nigdy nie będzie zostanie reprezentantem Polski w wyścigu po Oscary w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy. Chociaż Amerykańska Akademia Filmowa nie ogłosiła jeszcze skróconej listy filmów, które będą miały szansę na złotą statuetkę, to międzynarodowe media już mają swoje pierwsze prognozy. Zdaniem prestiżowego magazynu Variety film Szumowskiej i Englerta to pewniak w walce o oscarowe nominacje. Nie inaczej prognozuje The Hollywood Reporter, który film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta stawia obok takich tytułów jak Ammonite (wyczekiwany dramat z Kate Winslet i Saoirsą Ronan) czy Nomadland (tegoroczny Złoty Lew w Wenecji).

ostaszewska zamyka oczy

fot. Lava Films, Match Factory Productions

Światowa premiera „Śniegu już nigdy nie będzie” odbyła się Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie produkcja zebrała entuzjastyczne recenzje i spotkała się z bardzo dobrym odbiorem widowni. Międzynarodowe media podkreślały hipnotyzującą stronę wizualną filmu i sensualną magię wyzierającą z dzieła polskiego duetu. Wenecja otworzyła nam pięknie drogę na świat, z którego spływają zaproszenia na kolejne festiwale, już nazbierało się ich kilkadziesiąt, oraz, co równie ważne, dystrybutorzy zwrócili uwagę na nasz film i prowadzimy negocjacje odnośnie sprzedaży praw do rozpowszechniania filmu_ – mówi Mariusz Włodarski, producent Śniegu już nigdy nie będzie.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: Lava Films, Match Factory Productions

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?