Czarna Pantera 2 – Doktor Doom głównym złoczyńcą?!

Film Ryana Cooglera w ostatecznym rozrachunku odniósł niesamowity sukces. Bo jak inaczej nazwać świetny wynik w box office czy trzy Oscary? Nie oznacza to jednak, że produkcja została z marszu jednogłośnie wychwalana. Wiele grup fanów określa ją w najlepszym razie jako przereklamowaną. Jednym z nielicznych elementów, na które mało kto narzeka, jest oczywiście główny przeciwnik T’Challi – Killmonger (Michael B. Jordan). A gdyby się okazało, że ten wyrazisty antagonista blednie w porównaniu z perspektywą złoczyńcy, jaki może ukazać się w sequelu?

Czarna Pantera 2 może mieć w zanadrzu co naprawdę bombowego. Stworzony przez Stana Lee i Steve’a Ditko Victor von Doom to niegdyś wybitny naukowiec, który oszalał, coraz bardziej zatracając się w pragnieniu zniewolenia świata. Po dziś dzień uważany jest za jednego z najpotężniejszych i najgroźniejszych przeciwników Mścicieli. Według Charlesa Murphy’ego w drugiej części kasowego hitu Marvela z 2018 roku tenże Doktor Doom w trakcie rozbudowywania swojego mocarstwa ma wpaść na pomysł sięgnięcia po część Afryki.

Rzecz jasna, oznacza to zadarcie z Wakandą. Póki co należy tę informację traktować jako plotkę, ale mimo wszystko taki obrót sprawy mógłby być wielce fortunny dla jakości sequela. Pamiętajmy także, że są wstępne plany na film o tym złoczyńcy od Noah Hawleya, o którym także nie wiadomo, czy w ogóle się pojawi. W komiksach dochodziło już kilkakrotnie do zwarć pomiędzy tymi postaciami, więc filmowcy z Marvela mają wiele ciekawych materiałów do przestudiowania.

Czarna Pantera

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie – będzie najgorsze otwarcie z całej trylogii?!

Opis poprzedniej części: Czarna Pantera kontynuuje opowieść o T’Challi, który po wydarzeniach z Kapitana Ameryki: Wojny bohaterów powraca do Wakandy, aby stać się królem. Jednakże na radarze zaczynają pojawiać się kolejni wrogowie. W związku z tym T’Challa jednocześnie jako król i Czarna Pantera zostaje wystawiony na próbę, a co za tym idzie, wciągnięty w konflikt, który stanowi niebezpieczeństwo dla całego świata. Występują Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong’o, Danai Gurira, Martin Freeman, Daniel Kaluuya, Angela Bassett, Letitia Wright, Winston Duke, Florence Kasumba, Sterling K. Brown, Andy Serkis oraz John Kani.

W filmie Czarna Pantera 2 możemy spodziewać się następujących powrotów: Chadwick Boseman jako T’Challa. Letitia Wright jako, Shuri, Lupita Nyong’o jako Nakia, Danai Gurira jako Okoye, Martin Freeman jako Everett K. Ross, Daniel Kaluuya jako W’Kabi, Winston Duke jako M’Baku, a także Angela Bassett jako Ramonda, matka T’Challi.

Źródło. murphysmultiverse.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?