Czarna Pantera – profesor dała się nabrać na wykład o Wakandzie

Film Ryan Cooglera zrobił wielką furorę w światowych kinach, popularyzując komiks o władcy potężnego wakandyjskiego państwa. Jak się jednak okazuje, wielu nie ma jeszcze o tym zbyt wielkiego pojęcia i wystarczy jeden dobrze przeprowadzony wykład, aby nawet ktoś taki jak akademicka profesor na pewnym uniwersytecie w USA uwierzyła, że potężny kraj z filmu Czarna Pantera istnieje. Dopiero po zakończeniu całego przedstawienia miała dowiedzieć się, że Wakanda w rzeczywistości nie istnieje:

Czarna Pantera kontynuuje opowieść o T’Challi, który po wydarzeniach z Kapitana Ameryki: Wojny bohaterówpowraca do Wakandy, aby stać się królem. Jednakże na radarze zaczynają pojawiać się kolejni wrogowie. W związku z tym T’Challa jednocześnie jako król i Czarna Pantera zostaje wystawiony na próbę, a co za tym idzie, wciągnięty w konflikt, który stanowi niebezpieczeństwo dla całego świata. Występują Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong’o, Danai Gurira, Martin Freeman, Daniel Kaluuya, Angela Bassett, Letitia Wright, Winston Duke, Florence Kasumba, Sterling K. Brown, Andy Serkis oraz John Kani.

Źródło: Youtube / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?