Czerwona Sonja – Bryan Singer utracił posadę reżysera!

Niczym w hollywoodzkim scenariuszu, pozycja Bryana Singera w roli sternika nowej wersji Czerwonej Sonji przechodziła z kiepskiej w kryzysową, aż w końcu doszło do nieuchronnego upadku.

Warto bowiem pamiętać, że z początku głównodowodzący Millenium Films Avi Lerner pomimo spadających wokół gromów bronił Singera. Z czasem linia obrony zaczęła słabnąć (m.in. pogłoski o rozważaniu odprawienia reżysera czy wycofanie promocji produkcji na festiwalu w Berlinie). Teraz The Hollywood Reporter podało, że Bryan Singer przestał być reżyserem. Oznacza to, że projekt przechodzący z rąk do rąk od ponad dekady ponownie znalazł się w nieciekawej sytuacji.

Sonja

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również:Czerwona Sonja jednak bez Bryana Singera?

Sonja to bohaterka wykreowana przez Roberta E. Howarda, podobnie jak Conan Barbarzyńca, jednakże ma ona więcej wspólnego z komiksem Roya Thomasa, traktującym o wspomnianym przed chwilą Cymeryjczyku, sporządzonym dla Marvela. A więc heroina pierwszego z panów, pochodzi z Rogatino i nie zamieszkuje w tym samym świecie, jak również okresie, co legendarny wojownik. Bohaterka również nie nosi zbroi / kolczugi przypominającej bikini. Aktualny obraz Sonji, czyli amazońskiej wojowniczki, wykreował właśnie Thomas. Bohaterka po raz pierwszy zagościła na srebrnych ekranach w 1985 roku. Odegrała ją Brigitte Nielsen występując u boku Arnold Schwarzenegger.

Źródło: The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe 

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?