Czy powstanie sequel Glass? Shyamalan odpowiada!

W styczniu do kin trafi nowy film M. Night. Shyamalana zatytułowany Glass, będący kontynuacją produkcji Split oraz Niezniszczalny. W jednym z wywiadów reżyser odpowiedział na pytanie o ewentualny sequel.

Reżyser Glass został zapytany o to, czy możemy oczekiwać dalszego ciągu tej opowieści. Jak się okazuje, sam zainteresowany raczej nie ma takich planów – Glass traktuje raczej jako finał całej trylogii zapoczątkowanej w 2000 roku i nie zakłada, by miał kiedykolwiek powracać do tej marki. Shyalaman powiedział:

Nie chcę ponownie przeżywać rzeczy i nie chcę być oportunistą. To nie jest związek, jaki prowadzę z widzami, ani taki, do którego bym dążył. Chcę, by widownia  wiedziała, że za każdym razem otrzymają ode mnie nowy, oryginalny thriller. Właśnie takie są moje przekonania, więc na tę chwilę mówię „nie” na perspektywę stworzenia sequela.

Glass

Fot. Mat.prasowe

Zobacz również: The Game Awards – znamy zwycięzców! God of War grą roku!

Być może reżyser zmieni swoją decyzję po ewentualnym sukcesie kasowym filmu.

W nowej części cyklu David Dunne będzie ścigał zbiegłego Kevina Wendella Crumba, który został owładnięty przez swoje mordercze alter ego. W rolach głównych powrócą Bruce Willis, Samuel L. Jackson oraz James McAvoy, a w obsadzie znajdują się jeszcze Anya Taylor-Joy oraz Sarah Paulson. Premiera w polskich kinach zaplanowana jest na 18 stycznia 2019 roku.

Źródło: HeroicHollywood/ Ilustracja wprowadzenia: The Playlist

Stały współpracownik

Fan kina komiksowego, popkultury ogólnie oraz Realu Madryt.
Nie pogardzę dobrą książką, zwłaszcza jeśli chodzi o literaturę kryminalistyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?