Dawid Ogrodnik, Tomasz Kot i Magdalena Cielecka na magicznym plakacie filmu Dzień czekolady!

Już 31 maja na ekrany kin wejdzie film familijny Dzień czekolady, który obok wciągającej fabuły niesie ważne przesłanie. „To historia pełna emocji, która na długo pozostaje w sercu” – mówi psycholog, Maria Rotkiel.

Magdalena Cielecka, która wciela się w jedną z ról podkreśla, że to mądra historia, która obok rozrywkowego wymiaru niesie ze sobą symboliczne i terapeutyczne treści, ważne dla każdego świadomego rodzica.

Dzień czekolady to kino wartości. Film w sposób delikatny i subtelny opowiada o sprawach ważnych, o zaniedbanej sferze relacji pomiędzy dorosłymi i dziećmi. Dotyka tematów tabu, do których dorośli nie dopuszczają dzieci, a przecież one także je przeżywają” – mówi aktorka. Dzień czekolady to opowieść o tęsknocie, miłości i wyobraźni tak potężnej, że niemożliwe staje się możliwe, zmieniając na zawsze życie bohaterów.”

Zobacz również: Once Upon a Time in Hollywood – plakat dziewiątego filmu Quentina Tarantino

Dzień czekolady plakat 2019 film kino

fot. materiały prasowe

Dzień czekolady to ekranizacja pełnej magii książki, która opowiada o przygodach Moniki i Dawida. Dwójkę niezwykłych bohaterów połączy nie tylko przyjaźń, ale też wspólny sekret. Odkryją świat, w którym żyją zjadacze poniedziałków, wtorków i kolejnych dni tygodnia. Czy uda im się spełnić marzenie i cofnąć czas? Poznaj z nimi tajemnicę starego zegara i obudź szalonego Skoczka Czasu, który za pomoc żąda zapłaty w czekoladzie. Może dowiesz się również, kim tak naprawdę jest tajemnicza kotka, którą przygarnął Dawid i dlaczego Monika chodzi w hawajskiej spódniczce hula. A jeśli będziesz mieć odwagę… nie zamykaj oczu i zmierz się ze złą wiedźmą wykradającą dzieciom ich drogocenne wspomnienia!

Mimo że do premiery zostało jeszcze półtora miesiąca, film zyskał już uznanie publiczności i zdobył wiele nagród. Jednym z wyróżnień, które otrzymał była Nagroda Nauczycieli Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!

Dzień czekolady w polskich kinach od 31 maja.

Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?