Diuna – kolejne zdjęcie Paula Atrydy

W oczekiwaniu na premierę genialnej powieści SF Franka Herberta na Empire Online pojawiło się następne ujęcie Paula Atrydy, w którego wciela się Timothée Chalamet.

Przy okazji, reżyser Denis Villeneuve wyznał, że dostrzega pewne wspólne cechy Paula Atrydy z Michaelem Corleone z trylogii Ojca chrzestnego. Tak jak postać grana przez Ala Pacino, Paul został wytrenowany i zmuszony przez zewnętrzne czynniki, by wypełnić swoje przeznaczenie, którego niekoniecznie chciał. Teraz będę musiał podjąć właściwe decyzje w nieprzyjaznym środowisku, by ocaleć.

diuna

Fot. Empire

Zobacz również: Mission: Impossible 7 i 8 – Ving Rhames, Vanessa Kirby i kompozytor powrócą do obsady!

Historia ukazana w powieści będącej pierwszą częścią Kronik Diuny przenosi nas w przyszłość na planetę Arrakis (Diunę). Znajduje się na niej bezcenny surowiec – melanż, który umożliwia przewidywanie przyszłości, unikając w ten sposób niebezpieczeństw związanych z podróżami kosmicznymi. Planeta zostaje oddana w lenno rodowi Atrydów, jednak ród Harkonnenów dokonuje przewrotu. Tak bohaterowie powieści zostają wplątani w wir polityki, religii oraz walki o wpływy.

Produkcją obrazu zajmą się Thomas Tull, Mary Parent i Cale Boyter przy współpracy z producentami wykonawczymi, którymi zostali Brian Herbert, Byron Merritt oraz Kim Herbert. Do członków obsady należą Timothée Chalamet, Stellan Skarsgård, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Dave Bautista, Charlotte Rampling, Oscar Isaac, Jason Momoa i Zendaya. Kompozytorem został Hans Zimmer.

Diuna ma zadebiutować już pod koniec tego roku.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?