Diuna – niesamowity plakat wyczekiwanej adaptacji od Villeneuve’a!

Jednym z najbardziej oczekiwanych tegorocznych filmów jest oczywiście nowa produkcja Denisa Villeneuve’a. Nie tylko przez wzgląd na kultowy materiał, na którym bazuje, ale i samym wykonawcy, który już znakomicie poradził sobie z arcytrudnym wyzwaniem w postaci sequela Blade Runnera.

Diuna zebrała także śmietankę najlepszych aktorów. Na pierwsze efekty przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale już teraz otrzymaliśmy smakowity przedsmak tego, co nas czeka w postaci plakatu. I trzeba przyznać, że jego design jest na tyle znakomity, że ma prawo zaostrzyć apetyty.

Diuna

Fot. Twitter DuneNews

Zobacz również: Najlepsze filmy fantasy 2019 roku! Ranking aktualizowany!

Opis: Historia ukazana w powieści będącej pierwszą częścią Kronik Diuny przenosi nas w przyszłość na planetę Arrakis (Diunę). Znajduje się na niej bezcenny surowiec – melanż, który umożliwia przewidywanie przyszłości, unikając w ten sposób niebezpieczeństw związanych z podróżami kosmicznymi. Planeta zostaje oddana w lenno rodowi Atrydów, jednak ród Harkonnenów dokonuje przewrotu. Tak bohaterowie powieści zostają wplątani w wir polityki, religii oraz walki o wpływy.

Produkcją obrazu zajmą się Thomas Tull, Mary Parent i Cale Boyter przy współpracy z producentami wykonawczymi, którymi zostali Brian Herbert, Byron Merritt oraz Kim Herbert. Do  członków obsady należą Timothée Chalamet, Stellan Skarsgård, Rebecca Ferguson, Josh Brolin,  Dave Bautista, Charlotte Rampling, Oscar Isaac, Jason Momoa i Zendaya. Kompozytorem został Hans Zimmer.

Premiera filmu ma odbyć się już pod koniec tego roku.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?