Diuna – obsada się powiększa. Charlotte Rampling kolejną aktorką w filmie Villeneuve’a

Oto kolejna osoba, która dołączy do tego wielkiego projektu. Charlotte Rampling dołączy do m.in. Skarsgarda, Bautisty i Fergusson.

Ma zagrać Matkę Wielebną Mohiam. W książce to Prawdomówczyni Imperatora potrafiąca przejrzeć na wskroś ludzki umysł i zarazem jedna z ważniejszych postaci na drugim planie.

kadr z filmu Diuna

Zobacz również: Diuna – Stellan Skarsgård głównym czarnym charakterem!

Opis: Historia ukazana w powieści będącej pierwszą częścią Kronik Diuny przenosi nas w przyszłość na planetę Arrakis (Diunę). Znajduje się na niej bezcenny surowiec – melanż, który umożliwia przewidywanie przyszłości, unikając w ten sposób niebezpieczeństw związanych z podróżami kosmicznymi. Planeta zostaje oddana w lenno rodowi Atrydów, jednak ród Harkonnenów dokonuje przewrotu. Tak bohaterowie powieści zostają wplątani w wir polityki, religii oraz walki o wpływy.

Produkcją obrazu zajmą się Thomas Tull, Mary Parent i Cale Boyter przy współpracy z producentami wykonawczymi, którymi zostali Brian Herbert, Byron Merritt oraz Kim Herbert.

Źródło: The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: WireImage

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?