Diuna – Zendaya brana pod uwagę do zagrania jednej z kluczowych ról!

Obecnie mają trwać negocjacje Oscara Isaaca w kwestii roli księcia Leto, tymczasem pojawić się może jeszcze jedna gwiazda.

Zendaya, która wkrótce powróci w Spider-Man: Daleko od domu, jest podobno brana pod uwagę do roli Chani. W książkowym pierwowzorze należy ona do plemienia Fremenów i będzie niezwykle ważną osobą dla Paula Atrydy, głównego bohatera historii.

Zendaya

kadr z filmu Spider-Man: Homecoming

Zobacz również: Alita Battle Angel – tytułowy cyborg odkrywa swoją wojowniczą przeszłość!

Opis: Historia ukazana w powieści będącej pierwszą częścią Kronik Diuny przenosi nas w przyszłość na planetę Arrakis (Diunę). Znajduje się na niej bezcenny surowiec – melanż, który umożliwia przewidywanie przyszłości, unikając w ten sposób niebezpieczeństw związanych z podróżami kosmicznymi. Planeta zostaje oddana w lenno rodowi Atrydów, jednak ród Harkonnenów dokonuje przewrotu. Tak bohaterowie powieści zostają wplątani w wir polityki, religii oraz walki o wpływy.

Produkcją obrazu zajmą się Thomas Tull, Mary Parent i Cale Boyter przy współpracy z producentami wykonawczymi, którymi zostali Brian Herbert, Byron Merritt oraz Kim Herbert. Do potwierdzonych członków obsady należą już  Timothée Chalamet, Stellan Skarsgård, Rebecca Ferguson, Dave Bautista i Charlotte Rampling.

Źródło: Collider / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?