Doktor Dolittle przegrywa z kretesem w box office

Dawno produkcja, w której gwiazdą jest Robertem Downey Jr., nie miała tak słabych wyników finansowych. Po kłopocie z Kotami, które już przyniosły ogromne straty, Universal musi zmierzyć się z kolejnym problemem.

Doktor Dolittle to film o budżecie niemały, bo szacowanym na 175 milionów dolarów (nie wliczając koszty, które zostały utopione w marketingu). Gdy zaś światowe otwarcie przynosi zaledwie 58,6 milionów, nie da się nie odtrąbić porażki. Już teraz spodziewane są straty w wysokości aż 100 milionów dolarów.

Co poszło nie tak? Być może częściowo winę ponownie ponoszą dokrętki. W końcu po źle ocenionych wstępnych pokazach twórcy mieli nieco zmodyfikować całość dodając m.in. większą dawkę humoru.

Doktor Dolittle

©foto: Universal Pictures

Zobacz również: Najlepsze filmy familijne 2019 roku! Ranking aktualizowany!

W gwiazdorskiej obsadzie w ludzkie postaci wcielili się się Robert Downey jr. (Doktor Dolittle) oraz Antonio Banderas. Zwierzęta przemówią głosem takich sław jak: Tom Holland, Selena Gomez, Emma Thompson, Ralph Fiennes, Octavia Spencer, Carmen Ejogo, Marion Cotillard, Kumail Nanjiani, Frances de la Tour, John Cena, Selena Gomez. Za reżyserię odpowiada Stephen Gaghan (SyrianaGold).

Najbardziej znanymi ekranizacjami historii Doktora Johna Dolittle’a są film Richarda Fleischera z 1967 roku oraz komedie z 1998 i 2001 roku Eddiem Murphym w roli głównej.

Źródło: The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?