Doktor Strange 2 powstanie! Kevin Feige potwierdza!

Jeżeli ktoś się martwił, czy brawurowo zagrany przez Benedicta Cumberbatcha Doktor Strange powróci z kolejnym swoim solowym filmem, może odetchnąć już z ulgą.

Przeprowadzający aktualnie mnóstwo wywiadów w związku z premierą filmu Ant-Man i Osa Kevin Feige potwierdził, że planowany jest sequel, jednak na pewno nie pojawi się w najblizszym okresie. Nie wiadomo oczywiście także nic o szczegółach. Doktor Strange może równie dobrze opowiadać o aktualnych wydarzeniach – które w tym przypadku byłyby po finale 3. fazy MCU – bądź nieco wcześniejszych.

Doktor Strange

Kadr z filmu Avengers: Wojna bez granic

Zobacz również: Captain Marvel – wyciekły nowe grafiki! Jest młody Nick Fury!

Opis produkcji: Produkcja przedstawia historię utalentowanego i cenionego neurochirurga, Stephena Strange’a (Cumberbatch). Rzeczony bohater odkryje w obrazie ukryty świat magii oraz alternatywne wymiary po tragicznym wypadku samochodowym, w wyniku którego straci czucie w dłoniach, co uniemożliwi mu dalszą pracę w branży medycznej. Z siedzibą umiejscowioną w Greenwich Village – dzielnicy mieszkalnej na Manhattanie w Nowym Jorku, tytułowy doktor jest zmuszony odłożyć swoje wielkie ego na bok i powziąć na barki rolę pośrednika pomiędzy realnym światem oraz ukrytą przed oczami ludzi rzeczywistością, wykorzystując szeroki wachlarz metafizycznych zdolności oraz artefaktów w obronie Kinowego Uniwersum Marvela.

Obsada filmu Doktor Strange: Benedict Cumberbatch (Dr Stephen Strange), Tilda Swinton (Przedwieczny), Benedict Wong (Wong – sługa tytułowego bohatera), Chiwetel Ejiofor (Baron Karl Mordo), Rachel McAdams (Christine Palmer), Michael Stuhlbarg (Nicodemus West), Mads Mikkelsen (Kaecilius – główny antagonista obrazu), a także Scott Adkins i Amy Landecker.

Reżyserem obrazu jest Scott Derrickson (Egzorcyzmy Emily RoseSinisterZbaw nas ode złego). Scenariuszem z kolei zajęli się Jon Spaihts (PrometeuszNajczarniejsza godzina 3D) i C. Robert Cargill (Sinister).

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe Marvel

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?