Druga strona wiatru – zwiastun filmu, który ukończy ostatnie dzieło Orsona Wellesa!

Z pewnością bardzo niewielka część fanów w ogóle zdaje sobie sprawę z tego, że w latach 70. twórca Obywatela Kane’a, okrzykniętego przez wielu najlepszym filmem w historii, próbował stworzyć jeszcze jedną wielką produkcję. Wskutek finansowych kłopotów nigdy nie było mu dane ukończyć Drugiej strony wiatru, do której zaangażował takie gwiazdy, jak John Huston czy Peter Bogdanovich. Teraz jednak platforma Netflix planuje ukończyć dzieło w trzy dekady po śmierci geniusza. Producentami są Frank Marshall i Filip Jan Rymsza.

Oto zaś zwiastun Drugiej strony wiatru:

Produkcja opowiada historię J.J. Jake’a Hammonda, słynnego filmowca, który po latach dobrowolnego zesłania do Europy powraca do Los Angeles, by powrócić do pracy nad swoim innowacyjnym projektem. Druga strona wiatru ma być w swoich założeniach satyrą na klasyczny system studyjny Hollywood oraz establishment, który wprowadzał wtedy swoje rządy. Będzie można go zobaczyć już w najbliższych dniach na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Platforma Netflix udostępni produkcję 2 listopada.

Druga strona wiatru

Fot. Materiały prasowe Netflix

Źródło: Collider / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe Netflix

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?