Dwayne Johnson najlepiej zarabiającym aktorem na świecie!

Magazyn Forbes opublikował swój coroczny ranking najlepiej zarabiających aktorów na świecie. Po raz kolejny na szczycie znalazł się Dwayne „The Rock” Johnson, który według magazynu podwoił swoje dochody z 2017 r. i zarobił w ostatnich 12 miesiącach 89,4 mln dol.

Ranking dotyczy okresu od 1 czerwca 2018 roku do 1 czerwca 2019 roku. Według Forbes’a w tym okresie Dwayne Johnson zarobił 89,4 mln dolarów. Pierwsze miejsce w rankingu aktor zawdzięcza między innymi otrzymanemu z góry wynagrodzeniu za występ w Jumanji. Następny poziom (23,5 miliona dolarów). W ostatnich miesiącach mogliśmy oglądać Johnsona również w trzech widowiskach: Drapacz chmur, Rampage: Dzika furia oraz Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw. Ponadto aktor wzbogacił się w ostatnim roku nie tylko na filmowych projektach. Przez cały czas otrzymuje po 700 tys. dolarów za każdy z odcinków serialu Gracze, który powróci jesienią z piątym sezonem. Co więcej, Johnson ma własną linię ubrań, butów czy słuchawek, które przynoszą mu kolejne miliony.

Zobacz również: Avengers: Koniec Gry stał się najbardziej dochodowym filmem w historii!

Fot. Twitter

Na liście 10 najlepiej zarabiających aktorów znalazło się także czterech gwiazdorów Avengers: Koniec gry. Chris Hemsworth zarobił łącznie 76,4 mln i zajął 2. miejsce w zestawieniu. Podium uzupełnia Robert Downey Jr., który zarobił w ciągu ostatniego roku 66 milionów dolarów.

Oto lista dziesięciu najlepiej zarabiających aktorów 2019 roku:

  1. Dwayne Johnson – 89,4 mln USD
  2. Chris Hemsworth – 76,4 mln USD
  3. Robert Downey Jr. – 66 mln USD
  4. Akshay Kumar – 65 mln USD
  5. Jackie Chan – 58 mln USD
  6. Bradley Cooper – 57 mln USD
  7. Adam Sandler – 57 mln USD
  8. Chris Evans – 43 mln USD
  9. Paul Rudd – 41 mln USD
  10. Will Smith – 35 mln USD

Źródło: Forbes/ Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Pasjonat nowych technologii, gadżeciarz, maniak seriali i fan Marvela oraz Star Wars. Bez słuchawek nigdzie się nie ruszam. Cenię dobre RPG-i i gry akcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?